середа, 29 квітня 2015 р.

Право підлітка на охорону здоров’я. Що ти знаєш про це?

Право підлітка на охорону здоровя. Що ти знаєш про це?

Під такою назвою пройшов тренінг серед учнів Зіньківської спеціалізованої школи № 2 в читальному залі бібліотеки на занятті клубу «Феміда».

Учасники тренінгу  говорили про здоровя, про здоровий спосіб життя, про право підлітка на охорону здоровя, на медичну допомогу. Вони вчились логічно мислити, працювати  в команді, розвязувати правові ситуації, показували свої знання з основ правознавства. Тренінг включав гру «Я + здоровя» -  побажання здоровя своєму сусідові, «Зберіть вислови» - прислівя та приказки про здоровя. Свої думки щодо того, що ж треба робити, щоб бути здоровим, учні висловили у грі «Сходинки здоровя». Що може  завдати шкоди життю, які найважливіші цінності може втратити дитина, говорилося у ході гри «Стрічка життя». 

Учасники гри «Від чого залежить здоровя: від самої людини  чи від навколишнього середовища, яке її оточує?» кріпили стікери на листі ватману відповідно до свого рішення. Потім кожен із них висловлював свою думку, щодо  такого рішення. Гра «Оцініть ситуацію» ставила за мету   проаналізувати і зясувати, чи порушено право неповнолітніх на медичну допомогу згідно Конституції  України та Конвенції ООН про права дитини.

 Правовим порадником для членів клубу «Феміда» стали книги, періодичні видання правового характеру, які були представлені у викладці «Правова освіта громадянам України» та книжковій виставці «Вибери сам – бути  здоровим чи ні».


Підсумком  для всіх 24  учасників тренінгу, які активно працювали, логічно мислили, була думка про те, що у кожної дитини є право, але є і обовязок – турбуватися про своє здоровя, щоб рости міцними і добре розвиватися.


пʼятниця, 24 квітня 2015 р.

ХРОНОСКОП « ЧОРНОБИЛЬ, ТРАГЕДІЯ, ПАМ'ЯТЬ».

       

            26 квітня 2015 року виповнюється 29 років Чорнобильської трагедії – страшної катастрофи в історії людства, яка сколихнула всю планету.29 років…Багато це чи мало? Для окремої людини значима частина життя, для історії – навіть не хвилина, а мить; для нашої післячорнобильської України – лише гіркий початок довгого хресного шляху. Про Чорнобиль ми не можемо забути, якби навіть і захотіли. Для сучасної молоді Чорнобильська трагедія є такою ж частиною історії України як голодомор, репресії, друга світова війна. Саме тому вони повинні знати правду про причини і наслідки цієї катастрофи, сприймати її як частину нинішнього життя. До цієї дати 23 квітня в читальному залі районної бібліотеки для дорослих за участі учнів 10 –х класів школи №1 міста був проведений хроноскоп « Чорнобиль. Трагедія. Пам'ять».

            На захід були запрошені ліквідатори аварії на Чорнобильській станції Микола Манойло та Станіслав Івко, які поділилися спогадами про побачене і пережите у ті страшні дні. Ведучі – Валентина Зеленська і Ольга Бєдоєва розповіли присутнім про Чорнобильське лихо, ознайомили їх з переглядом літератури « Чорнобиля гіркий полин».


            Відчути весь біль екологічного лиха та трагедії людських життів допоміг учасникам заходу перегляд відеофільму підготовлений інженером – програмістом  Віталієм Крохмальом.

середа, 22 квітня 2015 р.

Всеукраїнської акції «Бібліотека українського воїна»

         
Україна сьогодні переживає складний період у своїй сучасній історії. Нав᾿язана нам війна принесла гіркоту втрати в кожне людське серце. Тисячі військовослужбовці на Сході України ціною власного життя захищають наш мир і спокій.
         Найкращою підтримкою у цей непростий час є небайдужість та щира допомога одне одному.
         Для сприяння морально-психологічного забезпечення бойової і мобілізаційної готовності військ, патріотичного виховання українських військовослужбовців Міністерство культури України виступило ініціатором проведення Всеукраїнської акції «Бібліотека українського воїна». До цієї акції долучаються і бібліотеки Зіньківщини.
         Просимо всіх небайдужих громадян, громадські організації, виробничі колективи, користувачів районних та сільських бібліотек допомогти у зборі літератури для наших захисників.
         Як то кажуть, не хлібом єдиним… Адже відомо, що читання впливає на розвиток інтелекту, світогляду, вольових якостей, комунікативної компетентності. Нехай у хвилини перепочинку розрадою бійцям стануть наші зібрані книги, підтримають їхній бойовий дух, хоч на деякий час відвернуть від бойового напруження.
         Книги можна приносити в районну бібліотеку для дорослих (вул. Комунарська 2а), щоденно з 8:00 до 18:00, а також у сільські бібліотеки-філіали. Приймається література сучасних українських авторів, твори класиків української і світової літератури, також науково-популярні видання з історії Української держави, її культури, Збройних сил.
         Не будьмо байдужими, долучаймося до акції! Давайте зцілимо наших відважних захисників своєю щирою любов᾿ю та підтримкою .

                                      Адміністрація Зіньківської ЦБС

«Про реалізацію Всеукраїнської акції «Бібліотека українського воїна»

Всеукраїнської акції «Бібліотека українського воїна»


Всеукраїнської акції «Бібліотека українського воїна»

Презентація книги О.В.Сірого « Моя Грунщина»

            З метою підвищення читацької активності та поваги до видатних людей  нашого краю, які внесли значний вклад у його розвиток Зіньківська ЦРБ включилась у Всеукраїнську акцію « Українська молодь читає» і провела в читальному залі бібліотеки для учнів аграрного ліцею, краєзнавців і просто  любителів книги презентацію книги Олександра Володимировича Сірого « Моя Грунщина».
             О.В. Сірий – лікар за фахом, краєзнавець за покликанням. Десять років вивчає і досліджує історію Грунщини у державних архівах і найбільших книгозбірнях України. Він є автором двох книг « Грунська сотня Гадяцького полку» та « Моя Грунщина». Про останню з них, яка була видана в 2014 році він сказав так : « Це спроба освітити історію рідного краю: населених пунктів, що розташувалися навколо нинішнього села Грунь Охтирського району Сумської області…».
      Присутні на цьому заході мали змогу дізнатися і про славний козацько – старшинський рід Бразолів, про Григорія Євгеновича Бразоля, предводителя дворянства Зіньківського повіту, якому 20 квітня цього року виповнилося 165 років від дня народження і який багато зробив для розвитку Зіньківщини.
        Василь Трохимович Міщенко, активний користувач бібліотеки, краєзнавець, цікавився про життя Івана Олексійовича Петровського, який працював у земській лікарні, його вклад у розвиток охорони здоровʼя  Зіньківського повіту.
           Завідуючий районним історичним музеєм Віктор Борисович Литус подякував Олександру Сірому за цікавий матеріал, який зібраний у книзі « Моя Грунщина» і подаровану ним книжку для музею.
Світлана Сергіївна Кириченко, користувач бібліотеки, активний учасник масових заходів, які проводяться в бібліотеці цікавилася матеріалом про історію села Шенгеріївка, який вміщений в книзі .
            Лідія Колоша, завідуюча відділом обслуговування районної бібліотеки подякувала О.В.Сірому за приїзд на Зіньківщину, за подаровану книжку для бібліотеки і побажала її автору здоровʼя, творчого натхнення, а його книзі хороших і вдячних читачів.




вівторок, 21 квітня 2015 р.

Акція «Приведи друга до бібліотеки»


 Нещодавно в центральній районній бібліотеці пройшла акції «Приведи друга до бібліотеки». Користувачі бібліотеки активно взяли участь в акції, популяризуючи серед своїх друзів читання та любов до книги.
Переможцями стали : повар зіньківського ресторану «Вечірні зорі» - Даценко Олена , 



другі та треті місця поділили між собою учні ЗСШ №1 та ЗСШ №2 – Козаченок Ілля, Бережний Антон , Бражник Єгор, активну участь в акції  взяли: Лисенко Саша, Озеров Саша, Олексієнко Максим.

Директор  Зіньківської районної бібліотеки Тоцька Наталя Вікторівна привітала переможців акції , зазначивши, що в наш час бібліотека залишається одним із центрів культурного дозвілля, де читачі  спілкуються , читають і знаходять багато корисного .  Сучасні бібліотеки надають також безкоштовне користування інтернет послугами   та вручила учасникам солодкі призи від спонсора – сектору  у справах сім`ї та молоді Зіньківської РДА . 





















четвер, 16 квітня 2015 р.

«Сторінками книг українських письменників»

«Сторінками книг українських письменників»
Бібліомарафон « Інтелектуальне перехрестя»

З квітня стартувала  Всеукраїнська акція «Українська молодь читає» в ході якої в бібліотеках України будуть проведені заходи  покликані активізувати розвиток  читання, зокрема, серед молодих користувачів.
    Зіньківська ЦРБ долучилася до проведення акції, відкривши цикл масових заходів проведенням бібліомарафону «Інтелектуальне перехрестя: сторінками книг українських письменників». 

   В час активного використання комп’ютерів, книги не втрачають свій пріоритет.  Книги несуть добро, їх мета – служити людині, сприяти її щастю, удосконалювати і пробуджувати  добрі почуття.   Книги роблять нас іншими, в них ми наполегливо шукаємо, вибираємо, читаємо і знаходимо багато прекрасного, від чого стаємо розумнішими та мудрішими – розповіли учням аграрного ліцею  бібліотекарі  Жук Т. Ю. та Криштопа Л. І. 

    

 Швидкість мислення, творчі можливості,  любов до рідної літератури, правильність відповідей на поставлені питання під час проведення бібліомарафону  виявили учні  аграрного ліцею групи №5.    

     Активними учасниками були :  Рябець Валентин, Деркач Антон,  Буригін Максим, Дорошенко Олександр, Шпірний  Ростислав, Штанько Олександр, Гурин Роман


  Цікавим для учасників заходу був перегляд  в  online режимі  п’єси «Мартин Боруля» корифея української драматургії  Карпенка – Карого , підготовленого інженером – програмістом Крохмалем Віталієм.

пʼятниця, 10 квітня 2015 р.

ГРА – КОНКУРС «ШЛЯХ У МІЖЗОРЯНИЙ ПРОСТІР»

          ГРА – КОНКУРС
                     «ШЛЯХ У МІЖЗОРЯНИЙ ПРОСТІР»
                (До Всесвітнього дня авіації та космонавтики)


   

Нещодавно в Зіньківській центральній бібліотеці був проведений захід присвячений Всесвітньому дню авіації та космонавтики. 

 Ведучі заходу бібліотекарі Криштопа Л. І. та  Жук Т.Ю. ознайомили учасників із історією святкування Всесвітнього дня авіації та космонавтики, розповіли про дослідження та освоєння космічного простору в Україні. Ознайомили з біографією  космонавта України – Леонідом Каденюком. 


Для розвитку творчих здібностей, мислення, знання про космос, фізичні онови польоту ведучі вечора провели гру-конкурс «Шлях у міжзоряний простір». 



Активними учасниками були : Карась Таня, Мільченко Марина, Ворожко Артем, Тімофеєв Ігор, Карпенко Максим, Козаченок Ілля. Переможцем гри - кокурсу «Шлях у міжзоряний простір» стала студентка Полтавського педагогічного університету -  Карась Таня. Так, як захід співпав із одним з великих свят «Світлого Воскресіння », переможець конкурсу отримала солодкий приз -  паску. 

 Гра – конкурс «Шлях у міжзоряний простір» пройшов весело, цікаво та змістовно. На закінчення учасники заходу переглянули відеоролик «Космосу на зустріч», підготовленого інженером-програмістом Крохмалем Віталієм.

ПАСХАЛЬНІ МОТИВИ У ТЕХНІЦІ КВІЛІНГ.

       

Ось і настала весна – пора, коли оживає природа, розпускаються квіти, цвітуть сади. І саме з весною приходить до нас – Великдень – світле Христове Воскресіння. У цей світлий і радісний день хочеться особливого настрою, а передсвяткові клопоти привід проявити творчу фантазію й прикрасити свою оселю тематичним декором. 


І саме святу Великодня був присвячений майстер – клас « пасхальні мотиви у техніці квілінг», який пройшов у читальному залі районної бібліотеки для дорослих. Ведучі заходу Ольга Бєдоєва і Валентина Зеленська розповіли присутнім учням ПТУ -№ 25 про історію виникнення техніки квілінг, яка бере початок з 300-400 років.


 Викладач з техніки квіллінгу Будинку дитячої та юнацької творчості Максакова Олена Володимирівна ознайомила користувачів з інструментами та папером, які потрібні для виготовлення виробів у техніці квілінгу.

 Вихованці студії « Дарунок» - Максакова Вероніка та Костічева Настя показали присутнім свої роботи виконані у техніці квілінг – картини, прикраси, великодні яйця.


 А тоді розпочався майстер – клас, на якому учні із задоволенням виготовили красиві і незвичайні великодні яйця у техніці квілінгу.