Сергій Дяченко, письменник-фантаст. Віртуальна виставка.

Сергій Дяченко, письменник-фантаст
Віртуальна виставка до 75-річчя від дня народження Сергія Дяченка, українського письменника фантастичного жанру

«Фантастика – література мрії і передбачення, яка вчить читачів мислити неупереджено й парадоксально, вільно й розкуто, прагнути самовдосконалення, готуватися до співжиття з людьми великодушними, високодуховними, мудрими», – так висловився про цей літературний жанр відомий український прозаїк Олесь Бердник. Сьогоднішня література просто немислима без фантастики. Багато з видуманого письменниками в минулому стало сучасною дійсністю. Окреме місце в українській фантастиці займають твори подружжя Дяченків. Вже перші їх книги були тепло зустрінуті критикою і вдячно — читачами. Творчість Марини та Сергія досить суперечлива. Одні їх вихваляють, інші – критикують, але залишити їхню творчість поза увагою – неможливо.
          14 квітня відмічає свій день народження відомий український письменник – фантаст, сценарист Сергій Сергійович Дяченко, який народився 1945 року у Києві.
         В співавторстві зі своєю дружиною Мариною він працює в жанрах сучасної наукової фантастики, фентезі, казки та ін. успішно поєднуючи декілька жанрів в одному творі. Сергій Дяченко, кандидат біологічних наук - в минулому лікар-психіатр – закінчив сценарний факультет ВДІКу, являється автором багатьох сценаріїв художніх та документальних фільмів, лауреатом ряду всесоюзних премій в області кіно, лауреатом Державної премії України. У 2013 році разом з дружиною Мариною переїхали у США та відтоді проживають у штаті Каліфорнія.
        Світ Марини та Сергія Дяченків – дивовижний, сповнений незбагненних таємниць і фантастичних пригод, і разом з тим повний Любові, доброї, красивої магії. Знамените письменницьке подружжя дебютувало романом-фентезі «Брамник» 1994 року. З тих пір ними створено 118 авторських книг, які видано та перевидано (разом з перекладами іншими мовами) загальним накладом понад мільйон примірників.
        Кількість нагород та премій найпрестижніших конкурсів у царині фантастики, які отримали твори Дяченків не злічити. Вони лауреати премій «Аеліта», «Сигма – Ф», «Факт», «Лілея – НВ», «Піраміда», а на загальноєвропейській конференції фантастів «Єврокон – 2005», що проходила у Глазго (Шотландія), тандем Дяченків отримав звання «кращих письменників-фантастів» Європи.
           Чим же взяли Європу ці автори? Мабуть, своєю парадоксальністю, свіжістю ідей та образів, адже їх романи – особливий сорт фантастики.
       Твори Марини та Сергія Дяченків – не лише хитросплетіння фантастичних подій. Це – поштовх до роздумів над вічними цінностями, над найгострішими проблемами сучасного суспільства. У центрі творів – людина у глибині своїх внутрішніх суперечностей, змальована з неймовірною психологічною достовірністю.
      Проза Дяченків залишає після себе стійкий післясмак, який дає змогу подивитися на звичайні речі під незвичним кутом.
   
      До уваги читачів пропонуємо книжки Марини та Сергія Дяченків, такі як: «Брамник», «Печера», «Варан», «Мідний король», «Цифровий», «Самум», «Пандем», «Олена й Аспірин». Ви будете зачаровані шановний користувач бібліотеки, навіть не сумнівайтеся. 

Дяченки М. та С. Брамник: Роман. – К.: Джерела М, 2005. – 288 с.

За все в житті доводиться платити, в тому числі — за нерозсудливі юнацькі жарти. І ціна буває зависокою навіть для чарівника. Руал Ільмарранен — талановитий та честолюбний маг – покараний за гордощі. Спочатку перетворений на звичайнісінького вішака, а потім, позбавлений магічного дару, приречений на вічні мандри. А тим часом біля дверей цього світу чатує невідома, але небезпечна Третя сила, впустити яку може лише загадковий Брамник…

Дяченки М. та С. Печера: роман / пер. з рос. О. Негребецького. - Харків : Фоліо, 2012. - 316 с.
Дія роману Марини та Сергія Дяченків «Печера» відбувається в місті, в якому нема злочинів і замків на дверях. Ідеальний варіант суспільства? Так, але тільки на перший погляд. Тому що свідомість мешканців цього міста розділена. Удень вони живуть у реальності, яка регулюється звичайними нормами і правилами. А вночі до їх «послуг» Печера – світ поза свідомості, який наповнений дивними і жорстокими створіннями. Прокидаючись зранку, мешканці міста розуміють, що у світі Печери вони реалізують усі свої потаємні бажання, які заборонені у світі реальному. Але де проходить межа між світами? І чи є вона взагалі?.. Як завжди, Дяченки, майстерно підкоряючи захоплюючим сюжетом, ставлять перед читачами філософські питання, відповідь на які кожен повинен знайти сам
Дяченки М. та С. Варан: роман / Пер. з рос. Я. Житін; Худож.-формлювач Н.С. Галавур. – К.: Довженко-букс, 2017. - 316 с. Дивовижний світ зі своїми законами. Маги, які творять дива і знають наперед думки простих людей. Захоплюючи пригоди, неймовірні тварини, живі поля і ліси – у романі М. та С. Дяченків «Варан» є все, що потрібно «справжньому» фентезі. Але є і те, що відрізняє прозу Дяченків від інших – філософський зміст, одвічні питання, на які, можливо, немає відповіді, але які повинна задати собі кожна людина…


Дяченки М. та С. Мідний король: роман/ Пер. з рос. Я. Житін. – Харків: Фоліо, 2012. – 476 с. 

Якщо ти – річ, і тебе кидають за борт як непотріб,- що робити? Змиритися та піти на дно? Або ж все-таки виплисти, вижити, пройти крізь безліч випробувань та небезпечних пригод? Чи можна пізнати цей світ, чи можна знайти в ньому друзів та кохання? Новий роман-фентезі Дяченків «Мідний король» це нова грань їх творчості, епічна сага, сповнена битв, блукань і, головне, пошуків сенсу життя. 

Дяченки М. та С. Цифровий, або Brevis est: роман / Пер.з рос. О. Негребецького; Худож.-оформлювач Є. В. Вдовиченко. — Харків: Фоліо, 2012. —315с 

Арсен Сніжицький, чотирнадцять років (скоро буде п'ятнадцять). Це в реалі. Але реальне життя його не дуже цікавить. Арсен — ґеймер, природжений ґеймер, для якого гра — і є життя. У грі він майже всемогутній Міністр, у якого є влада і гроші. Та влади і грошей завжди на всіх не вистачає, як в реалі, так і в грі. І Міністр програв, був страчений прилюдно на головній площі віртуального міста... Це кінець?.. Та ні, це тільки початок, початок нової гри. Максим — преферансист з нічного Інтернет-клубу. Максим може все, майже все. Причому в реальному житті. Чи все ж таки в грі?.. Так чи інакше, Арсен починає співпрацювати в Максимом. Велика Гра починається...

 

 

Дяченки М. та С. Самум: роман, повість, оповідання / Марина та Сергій Дяченки; пер. з рос. О. Нагребецький; худож.-оформлювач Н.С. Галавур. – К. : Довженко Букс, 2017. – 316 с.
У новій книзі «Самум» – роман «Одержима», повість та два оповідання, за одним із яких і отримала назву збірка. Однак розмір для славетної сім’ї фантастів не має значення: усе, написане ними, хочеться поглинути до кінця, речення за реченням. Неочікувано, цікаво, інтригуюче і легко – ось складові секрету їхньої популярності і того, що, ще не протерши очей, передусім тягнешся по книгу.


Дяченки М. та С. Пандем: роман / М. та С. Дяченки ; пер. з рос. О. Негребецького. – Х. : Фоліо, 2012. – 284 с.
Дія роману Марини та Сергія Дяченків розгортається в недалекому майбутньому, яке є проекцією людських страхів, очікувань та надій. Кожна людина хоч раз у житті відчувала, що її хтось покликав. Покликав зсередини... Пандем — що воно (він, вона)? Ніхто не знає, звідки він прийшов, ніхто не розуміє, що йому потрібно. Але він є, і є майже повсюди, він розмовляє з людьми. Зсередини. Реальність починає мінятися, в одній лікарні одужали всі безнадійно хворі пацієнти, цивілізація йде по шляху прогресу. Та цей «співрозмовник» починає змінювати світовідчуття людей. Це добре чи погано, і взагалі, що принесе людству прихід Пандема — добро чи зло? Це кожен має вирішувати сам… 

Дяченки М. та С. Олена й Аспірин: роман / Марина та Сергій Дяченки; худож.-іл. Ю.Є. Нікітін; худож.-оформл. Д.О. Чмуж. – Харків: Фоліо, 2019. – 296 с.: іл. – (Світи Марини та Сергія Дяченків).
Олена падає на Аспірина, як сніг на голову. Він намагається здихатись її, позбутись обов’язків, що заклопочують його безтурботне життя, позбутись Олениного іграшкового ведмедика, який розриває на друзки тих, хто погрожує хазяйці. Олена шукає брата. Зустрітися їм допоможе музика — одна-єдина мелодія-заклик, мелодія, що триває 173 хвилини і відкриває щілину між світами. Якщо Олена вивчиться віртуозно грати на скрипці. Якщо збереже чарівні струни. Якщо порятується від спецслужб, які полюють на неї й на Мишка. Якщо Олена без жодної помилочки, вклавши всю душу, заграє мелодію переходу. Якщо Аспірин не буде глухим до неї.Після закінчення карантинних заходів запрошуємо всіх бажаючих, завітати на абонемент центральної районної бібліотеки та ознайомитись з неймовірними та захоплюючими творами Марини та Сергія Дяченків.

Немає коментарів:

Дописати коментар