Віртуальна виставка "Про славну минувшину з книг дізнавайся"


Про славну минувшину з книг дізнавайся
Історія – тема, що буде завжди актуальною в нашій країні. Адже сива давнина повсякчас впливає на сьогодення, саме в минулому містяться корені багатьох нинішніх явищ, а нерідко й проблем. Питання історії – питання ідеології. Знання минулого необхідне юним читачам; маловідомі, а то й зовсім незнані сторінки нашої минувшини цікавлять дорослих, вдумливих поціновувачів такого роду літератури.
Пропонована віртуальна виставка об’єднана не просто загальноісторичною тематикою. З неї ви дізнаєтеся про книги, що описують періоди української історії, які характеризувалися піднесенням національної культури чи активізацією державотворчих процесів на українських землях. Здебільшого мова піде про конкретні персоналії ХVIVІІІ століть, хоча зачіпає й інші аспекти.
Чухліб, Т. Магнат, Козак і Гайдамака. Боротьба за владу Русі-України з Короною Польською (1569-1769 рр.) [Текст] / Тарас Чухліб. – К.: Вид. дім «Києво-Могилянська академія», 2018. – 256 с. – (Серія «Міжнародна історія України»).
У книзі розкривається проблема боротьби за владу Русі-України та Корони Польської від Люблінської унії 1568 року до Коліївщини 1768–1769 років. Висвітлюються владні повноваження центральних, земських (місцевих), гродських (міських), військових та двірських інституцій Корони Польської; державна служба Війська Запорозького; взаємовідносини між шляхетськими і козацькими органами влади за доби Українського гетьманату; «Cтолітня війна» магнатів з гайдамаками на Правобережній Україні у XVIII столітті.
Видання розраховане на науковців, викладачів, студентів гуманітарних факультетів, усіх, хто цікавиться історією України, Польщі та Східної Європи.

Кучерук, О. Пам’ятники від слова пам'ять. Історичні розвідки [Текст] / Олександр Кучерук. – К.: Парлам. вид.-во, 2019. – 376 с.
У книзі під спільною обкладинкою зібрано історії окремих пам’ятників і пам’ятних місць столиці України міста Києва. Текст широко ілюструється планами, фотографіями, як відомим, так і нещодавно виявленими. Автор розказав "біографії" різних монументів доби російського царського і комуністичного панування над Києвом, зокрема пам’тник(и) перед Київським університетом, на Арсенальній площі, пам’ятник Богдану Хмельницькому, княгині Ользі, Столипіну, Українській Народній Республіці, поховання українських козацьких старшин у Києво-Печерському монастирі, некрополь Маріїнського парку. Книга буде цікавою не лише для вузького кола києвознавців, а й усіх шанувальників нашого минулого, кого цікавить національна історія, історія культури і мистецтва України. Бо через конкретно-місцеве відкриваються ширші проблеми загальноісторичного значення.
Кучерук, О. Петро Могила: дослідження та спостереження [Текст] / Олександр Кучерук. – К.: Парлам. вид.-во, 2019. – 168 с. – (Серія «Славетні постаті України»).
Видання відомого історика Олександра Кучерука "Петро Могила. Дослідження та спостереження" відкриває нову серію видань Парламентського видавництва "Славетні постаті України" ідея якої виникла в процесі роботи над серією "Політичні портрети".
Духовний та історичний простір України прикрашений гроном постатей, що залишили неминучий слід. Серед них монументальна та багатогранна постать Київського митрополита Петра Могили. Зроблене ним, починаючи від відновлення церковної структури української православної церкви до видання книг, від реалізації освітніх проектів до інтелектуальних злетів, стало сутнісною складовою частиною української нації, мало впли на загальноправославну та європейську культуру.
У книзі Олександр Кучерук висвітлює окремі питання могилознавства, зокрема проблеми використання Петром Могилою герба, заходи зі створення ним на підставі тогочасної європейської практики Лаврської школи, історію поховання князя Володимира Святого в Десятинній церкві та віднайдення його мощей митрополитом П. Могилою. Автор здійсненює аналіз заповіту Петра Могили. Також у книзі вміщено низку маловідомих ілюстрацій.
   Розраховано на всіх хто цікавиться життям та діяльністю Петра Могили зокрема та історією України взагалі.
Горобець, В. Гетьман Брюховецький. Життя у славі, владі та ганьбі [Текст] / Віктор Горобець. – К.: Парлам. вид.-во, 2019. – 440 с. – (Серія «Політичні портрети»).
Книга Віктора Горобця "Гетьман Брюховецький. Життя у славі, владі та ганьбі" розповідає про одного з найбільш суперечливих персонажів козацької історії - Гетьмана Лівобережжя України в 1663-1668 роках Івана Брюховецького. Життя яскравого представника доби так званої Руїни, його політичну, військову і дипломатичну діяльність репрезентовано на широкому історичному тлі, у контексті хитросплетеної взаємодії різноманітних чинників і впливів - внутрішніх, зовнішніх, об’єктивних, суб’єктивних, закономірних і алогічних. Звертаючи увагу на незаперечні здобутки, так і очевидні втрати й помилки реґіментаря, наголос робиться не на їхньому засудженні чи виправданні, а намаганні зрозуміти причини такого становища та його впливу на перпективи Козацької держави. Видання адресується науковцям, викладачам, студентам історичних факультетів, усім, хто цікавиться історією України.
 
Таїрова-Яковлева, Т. Гетьмани України. Історії про славу, трагедії та мужність [Текст] / Тетяна Яковлева. – Видання друге. – К.: ТОВ «Видавництво «Кліо»», 2019. – 424 с., іл.
У книзі представлені одинадцять біографій гетьманів, які були військовими і політичними лідерами України XVII-XVIII ст. Ознайомлюючись з їх долею, читач зможе відкрити для себе маловідомі та забуті сторінки української історії. Слава і трагедія, мужність і віроломство, видатний талант і заступництво фортуни дивним чином сплелися в житті цих людей. Вони були дуже різними, і кожному з них довелося залишити свій слід в історії Українського гетьманства. Згадуючи про них, ми краще розуміємо той складний, суперечливий, але героїчний час, оповитий ореолом романтики. Книга адресована науковцям, викладачам, студентам, а також усім, хто цікавиться історією України.

  
Ці книги в найближчому майбутньому чекатимуть Вас  на полицях Зіньківської центральної бібліотеки!

Немає коментарів:

Дописати коментар