четвер, 30 травня 2024 р.

Арт-зустріч «Чарівне рукоділля»

Арт-зустріч «Чарівне рукоділля»


    Із далекого минулого прийшло до нас рукоділля - рук діло - шиття, плетіння, в’язання, вишивання, різьблення, ткацтво. І виникло воно з любові до рідної землі і батьківської оселі, зі спілкування з навколишнім світом та потреби не стільки бачити красу, а й творити її власними руками.
    Нещодавно в читальному залі бібліотеки відбулося чергове заняття салону «Світ рукотворного дива». Для постійних учасників салону та гостей міста керівник салону Лариса Криштопа підготувала арт-зустріч «Чарівне рукоділля», яка проведена з талановитою майстринею, зіньківчанкою, вчителем української мови та літератури Зіньківського ліцею ім. Миколи Зерова Світланою Коломієць.



    Майстриня поділилась життєвими історіями, як цікаве захоплення стало справою її життя та представила свої роботи на презентації.






    В`язанням Світлана почала цікавитися ще в дитинстві. Переглядаючи власноруч в’язані спицями та гачком вироби рукодільниці, зачарували запрошених, полонили своєю красою та унікальністю. Вони несуть у собі не лише глибину української історії, а й відтворюють сучасну культуру.
    Майстриня познайомила присутніх з багатьма техніками, які досконало знає та успішно використовує у своєму ремеслі. Увесь вільний час віддає улюбленій справі – в’язанню. Свої роботи створює з любов’ю, ніжністю, оздоблюючи теплом власної душі. Крізь призму традицій народної культури передає красу рідного краю.
    Під час зустрічі неабияк вразила презентована колекція робіт майстрині. Сучасна креативна. майстриня спов­нена творчої енергії і свою фантазію відтворює в прекрасних ажурних виробах – в стилі печворк та інших техніках. Це серветки і скатертини, сукні і светри, пончо, шапки, стилізовані сумочки з авторськими візерунками.










    Особливо дорогою річчю для майстрині є бабусина полотняна сукня, яку вона продемонструвала на зустрічі і якою дуже дорожить, гордиться, зберігаючи в своїй пам’яті, як оберіг та реліквію.



    Свої вироби Світлана не продає, бо вкладає у них тепло, добрі помисли, вони є для неї невід’ємною частинкою, а отже - безцінними. Для рідних людей виготовляє в’язані дарунки з особливою любов’ю.
    «Творчість вносить у буденне життя яскраві фарби і цим же урізноманітнює його. Відволікає від щоденних турбот та проблем, допомагає забутися і водночас наповнити внутрішній світ приємними емоціями», - переконана майстриня.
    Такі зустрічі з надзвичайними земляками дозволяють отримати неймовірний досвід, побачити дивовижні роботи, створені в різноманітних техніках в’язання. Завдяки їх невтомній праці культура нашого краю та українського народу ніколи не згасне та не зникне.
    Саме задля цього створений при бібліотеці салон «Світ рукотворного дива», аби познайомити широкий загал з народними умільцями, їхніми творчими доробками, котрі вражають та надихають.
    На сьогодні в’язання в тренді! Тож, не забуваймо, що культура має два крила - збереження і примноження.






середа, 29 травня 2024 р.

Персональна кібергігієна. Базові правила гігієни в Інтернеті.

          У Хабі цифрової освіти Зіньківської публічної бібліотеки зібралися її користувачі на чергове навчання.

Учасники навчання переглянули  освітній серіал «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України», розроблений експертами Києво- Могилянської Академії та створений з ініціативи Мінцифри  для платформи Дія. Освіта за підтримки Проєкту USAID.

     

  

        Такі навчання дозволили нашим користувачам дізнатися про персональну кібергієну, навчитися як впевнитися в тому, що всі робочі та особисті файли захищені, що робити, щоб вас не ошукали при закупівлі товарів на торгівельних онлайн-майданчиках, як контролювати свої емоції та не піддаватися психологічному впливу  кібершахраїв.



         Результатом навчання стали нові знання, які допоможуть не розгубитися в цифровому світі і додадуть впевненості в своїх силах та можливостях.

а ще дізналися про  базові правила гігієни в Інтернеті.

         Запрошуємо всіх зіньківчан до цікавого, корисного та безоплатного навчання основам цифрової грамотності! Чекаємо на вас у нашій бібліотеці!

пʼятниця, 24 травня 2024 р.

Лийся світом, українська мово, розквітай в малюнках і віршах

 

Лийся світом, українська мово,
розквітай в малюнках і віршах

(літературний вернісаж до Дня рівноапостольних Кирила і Мефодія.  Дня слов’янської писемності та культури)

    Поєднання мистецтва пензля і мистецтва українського поетичного слова – основна мета заходу, який був проведений працівниками Зіньківської публічної бібліотеки у художній студії  «Первоцвіт» Зіньківської станції юних техніків для учнів 9 – А класу Зіньківського опорного ліцею №1.



   Майя  Ландик, керівник студії, якій майже 30 років, пишається своїми студійцями,  які є призерами багатьох мистецьких конкурсів різного рівня. Художня студія «Первоцвіт» не просто відома на Зіньківщині, Полтавщині, в Україні, а й за її межами. 

    Це справжня гордість Зіньківщини.  Це місце, де живе творчість. Кожен присутній  мав можливість отримати жменьку щастя  від перегляду майстерно намальованих малюнків дітей, виконаних у різноманітних техніках.


      Малюнки дітей – це їх мова. Саме так вони відображають найпотаємніше – те, що можна висловити словами. Поринаючи у прекрасний світ рідної української мови, натхненні маминою колисковою чи власною поезією, вихованці студії творять справжні художні шедеври.

      Валентина Ангелова, як методист, запропонувала   учням виконати завдання «Розшифруй своє ім’я».


     А ще Майя Ландик та  Валентина Ангелова - талановиті самобутні майстри поетичного слова. Під час зустрічі лунали їхні поезії.



         Віримо, що поєднання слова і пензля подарує нашій мальовничій Зіньківщині ще не один самобутній талант.  


четвер, 23 травня 2024 р.

Бібліо-паті «Романтичне чаювання з книгою»

 

Бібліо-паті «Романтичне чаювання з книгою»



Коли будете Ви у відчаї,

Заваріть собі горнятко чаю,

Обійміть його міцно руками,

І вдихніть аромат надзвичайний.

Та додайте медової зваби,

Щоби солодко так… до нестями…

Притрусіть то усе потайно

Настроєм сонцесяйним.

Припадіть до нього вустами,

Щоб лихе покотилось світами.

 



         В читальному залі бібліотеки  нещодавно було організовано бібліо-паті «Романтичне чаювання з книгою», присвячене дню чаю, який у світі відмічають 21 травня. На чайну церемонію  завітали користувачі бібліотеки.

         Під час свята бібліотекар відділу обслуговування користувачів Валентина Зеленська  ознайомила присутніх з історією виникнення цього напою, традиціями чаювання у різних країнах, цікавими фактами про чай та нюансами чайного етикету. Було акцентовано увагу на тому, що хоча на території України чай і не вирощують, та українці дуже полюбляють цей напій, заварений із цілющих трав (ромашка, м’ята, меліса, чорнобривці).


         Упродовж заходу панувала легка атмосфера спілкування. Чудовим доповненням був перегляд цікавих відеороликів, з яких дізналися про корисні властивості цього тонізуючого напою, способи заварювання чаю та поради щодо його вживання.


         До уваги гостей був запропонований перегляд літератури «Романтичні історії кохання на сторінках книг», де гості бібліотеки познайомились зі зворушливими історіями кохання, дізналися багато цікавого про письменників, чиї книги розмовляють мовою кохання, про їх тематику, в якій увіковіченні палкі почуття. В книгах гарні історії, які пасуватимуть до чаювання і в яких чайні посиденьки, займають не останнє місце.

         Гарного настрою учасникам додало горнятко запашного чаю та солоденькі смаколики.

                               



вівторок, 21 травня 2024 р.

«Мій Джавелін. Щоденник мисливця за танками, Героя України Сергія Міщенка»

 


Війна… Десятий рік поспіль вона збирає в Україні свої криваві жнива… 2014 - Донбас та Крим, з 2022-го - вся Україна під її хижим прицілом, в кожне вікно українця зазирає її моторошний вишкір… Плюндрується багатий український чорнозем, спалахують як свічки пам’ятки культури, на попелищах колись щасливих домівок застигають в німому мовчанні домашні улюбленці. Та найстрашніше – цей кривавий молох перемелює людські життя – від щойнонародженого немовляти до вибілених часом стареньких…

І тільки вони – мужні, незламні, ті, хто без примусу, за покликом серця став спочатку на захист східних кордонів, а потім і всієї країни, ті, хто обійнявши матір, дітей, дружину вимовили: «Ми збережемо, все буде Україна!» - тримають над нами небо, дають нам можливість зустрічати враннішнє сонце, можливість жити і вірити… вірити, що переможемо, вірити, що вистоїмо, вірити, що він прийде - такий довгоочікуваний мир та спокій.

Але, на жаль, багато з них вже не розділять з нами сльози радості від перемоги та назавжди залишаться у світлинах, спогадах, фільмах та на сторінках книг.


Саме життєвому та бойовому шляху одного з тих, хто став до лав небесного воїнства захисників України, нашого земляка, Героя України - Сергія Міщенка була присвячена презентація книги Олександра Товстонога    «Мій Джавелін. Щоденник мисливця за танками, Героя України Сергія Міщенка», що відбулася в читальному залі Зіньківської публічної бібліотеки. 


На зустріч завітали автор книги, рідні, друзі, всі ті, хто пам’ятає та шанує Героя нашої Зіньківщини та України, головного сержанта, командира 1-го відділення 3-го взводу батареї ПТРК, 87-го протитанкового артилерійського дивізіону, 45-ї окремої артилерійської бригади Корпусу резерву Сухопутних військ Збройних Сил України, знаменитого мисливця за танками, позивний Бугор.

За свої військові подвиги Сергій Міщенко отримав:        

звання повного кавалера Ордена «За мужність» 1, 2, 3-го ступенів,

Хрест бойових заслуг – від Президента України;

Звання Героя України (посмертно).

З вітальним  словом до учасників зустрічі звернувся начальник відділу культури та спорту виконавчого комітету Зіньківської міської ради Олександр Криштопа.


І потекли спогади: першої вчительки Катерини Олексіївни Передерій, однокласника Анатолія Удовиченка, брата Євгена, сина Євгена та дочки Каріни, як він ріс і вчився, дружив і любив, ростив дітей.





         Під час презентації книги її автор,  засновник громадської ініціативи «Доброго дна, ми з Ірпеня», волонтер Червоного Хреста, очільник проекту з Мінної небезпеки у Бучанському районі, засновник громадської ініціативи «Друзі Патрона» в місті герої Ірпінь – Олександр Товстоног розповів про знайомство і дружбу з Сергієм, про його гумор навіть у найважчі хвилини, і головне, про те, що є в серці кожного справжнього українця – нездоланна любов до України, бажання бачити свій народ, свою сім’ю та дітей, рідних у вільній незалежній державі, про те, як він почав писати книгу зі слів самого Героя, а потім дописував її із записів у його щоденнику та спогадів рідних, побратимів, друзів.

         З поетичним словом перед  присутніми виступили поети Володимир Прислонський та Ганна Литовець – Гайдаш.

         Хвилиною мовчання  всі присутні вшанували пам'ять Сергія Міщенка та всіх тих, хто віддав своє життя за Україну.


         На заході всі бажаючі могли особисто поспілкуватися з автором та придбати книги з авторським автографом.



         Завершальним аккордом зустрічі стало покладання квітів на могилу Героя.

         Висловлюємо подяку автору Олександру Товстоногу та зіньківчанину Андрію Павленку за подаровані бібліотеці книги, які після технічної обробки будуть доступні нашим користувачам.

         Всім хто бажає замовити книгу в автора надаємо посилання для замовлення –

https://bit.ly/4bxfd3X



четвер, 16 травня 2024 р.

З Україною в серці вишиванку ношу

 

«З Україною в серці вишиванку ношу»

благодійний бібліоярмарок до Дня вишиванки на підтримку ЗСУ


 
        
Щорічно, у травні, українці відзначають День вишиванки. Сьогодні вишиванка стала своєрідним символом української віри та сили, символом нескореної нації, яка боролася за свободу впродовж століть і зараз продовжує виборювати право на вільне, щасливе майбутнє..
    Саме Дню вишиванки та збору коштів на підтримку Збройних Сил України був присвячений бібліоярмарок «З Україною в серці вишиванку ношу», який пройшов за підтримки Зіньківської міської ради, відділу культури та спорту виконавчого комітету Зіньківської міської ради з ініціативи Зіньківської публічної бібліотеки в міському Будинку культури.
    В цей день учасники ярмарку поринули у різнобарв’я кольорів української вишивки. Захоплювалися власноруч виготовленими виробами з лози та металу, в’язаними сумочками, серветками, іграшками, намальованими картинами, прикрасами, сувенірами.
    В асортименті ярмарку були і різноманітні смаколики: торти та кекси, пиріжки та вареники, піцца, узвар, ватрушки. Бажаючі мали можливість придбати розсаду квітів, корисний мед та запашну олію.
    На сцені звучали вірші у виконанні Іллі Вощинського та Ганни Литовець-Гайдаш. А ще пісні та музика про Україну, про матір та вишиванку у виконанні Віри Ладатко, учасниці художньої самодіяльності Бобрівницького СБК, учнів та викладачів Зіньківської музичної школи імені Порфирія Батюка, гумор театрального гуртка «Маска» з Лютенських Будищ.
    Окрасою ярмарку стало дефіле вишиванок «Вишиванка єднає покоління!».
    Неперевершеність чарівної краси старовинної вишиванки, яку роками берегли наші мами, бабусі та прабабусі, сучасні українські сукні та вишиванки, вишиті своїми руками, демонстрували на подіумі моделі нашого міста, сіл Бірки, Шилівка та села Бобрівник. Та найбільше вражало те, як гордо і велично йшли по подіуму мами та тато з дітками в яскравих барвах вишиванок. В них вони були ще вродливіші, а їхні діти - ніби янголята у чудових рукотворних шатах.
    Бажаючі фотографувалися біля чудової фотозони, виготовленої бібліотечними працівниками.
    Кошти в сумі 20000 грн., які були зібрані від продажу всього, що було представлено на ярмарку, а також добровільні внески, які за бажанням були пожертвувані, будуть перераховані на підтримку нашим землякам-захисникам, які боронять нас від ворога в найгарячіших точках фронту.
    Ми щиро дякуємо всім, хто долучився до організації та проведення ярмарку: нашим невтомним бджілкам-трудівничкам - бібліотекарям сільських бібліотек-філій, талановитим учням та викладачам Зіньківської музичної школи імені Порфирія Батюка, креативним майстрам народної творчості нашої громади, учням та викладачам Зіньківської станції юних техніків, Зіньківського будинку юнацької та дитячої творчості, Зіньківського опорного ліцею №1, Зіньківського ліцею ім.Миколи Зерова, нашим колегам з міського Будинку культури, поетам – аматорам і дружнім, прекрасним сім’ям жителів нашої громади – мамам, діткам, татові, які підкорили серця глядачів неперевершеним дефіле вишиванок.
    Віримо, що єднаючи наші серця під вишитими українськими узорами, ми обов’язково переможемо! З Днем вишиванки!