середа, 15 квітня 2020 р.

Зміни та доповнення до КАС, ГПК, КПК та ЦПК через поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)


Відділ «Зіньківське бюро правової допомоги» Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги інформує!

Зміни  та доповнення до КАС, ГПК, КПК та ЦПК через поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)
            

02 квітня набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» (№540-IX від 30 березня 2020 року).
Саме вищезазначена причина стала підставою для доповнення процесуальних кодексів певними змінами.
Зокрема КАС, ГПК, КПК та ЦПК були доповнені положеннями щодо особливостей розгляду справ в умовах запровадження карантинних заходів, які стосуються таких питань.
Відтепер участь у судовому засіданні можлива в режимі відеоконференції. Під час дії карантину учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів (КАС, ГПК, ЦПК).
Щоб встанови особу, котра бере участь у справі потрібно підтвердження особи учасника справи за допомогою накладення електронного підпису. Якщо особа немає такого підпису, то таке підтвердження здійснюється в порядку, визначеному Законом України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», або Державною судовою адміністрацією України (КАС, ГПК, ЦПК).
Також відповідно до КАС, ГПК, ЦПК змінилося визначення процесуальних строків.
Всі процесуальні строки продовжуються на час дії карантину (КАС, ГПК, ЦПК).
Строк, який встановлює суд у своєму рішенні, не може бути меншим ніж строк карантину, пов′язаного із запобіганням поширенню COVID-19 (КАС, ГПК).
Також суд може прийняти рішення про обмеження доступу осіб, які не є учасниками судового процесу, в судове засідання під час карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України відповідно до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», якщо участь в судовому засіданні становитиме загрозу життю чи здоровʼю особи (ГПК, КПК, ЦПК).
Зазнали змін і Перехідні положення КПК України їх доповнено пунктом 20-5, відповідно до якого тимчасово, на період карантину, встановлено такі особливості судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальних провадженнях та розгляду окремих питань під час судового провадження.
Розгляд питань, які віднесено до повноважень слідчого судді (крім розгляду клопотань про надання дозволу на проведення негласних слідчих (розшукових) дій і скарг на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора під час досудового розслідування), та окремих питань під час судового провадження здійснюється з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом.
У разі неможливості визначити слідчого суддю у відповідному суді (крім Вищого антикорупційного суду) місцевий суд вносить вмотивоване подання про передачу клопотання, яке має розглядатися слідчим суддею, для розгляду до іншого суду в межах юрисдикції одного суду апеляційної інстанції або до суду в межах юрисдикції різних апеляційних судів).
Маєте питання правового характеру, звертайтеся до відділу «Зіньківське бюро правової допомоги» Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги:
Ø написавши на нашу електронну пошту: zinkivske@legalaid.pl.ua

Ø зателефонувавши на номери: 066 8602279; 095 449 0330
Небхідні документи також можна залишити в скриньці для кореспонденції, що знаходиться за адресою: м. Зіньків, вул. Воздвиженська, 64

Правову консультацію можна також отримати:
· зателефонувавши на безкоштовний номер системи БПД: 0 800-213-103
· поставивши запитання в месенджер ФБ-сторінки: https://www.facebook.com/Centre.4.Legal.Aid/
· поставивши запитання на Інстаграм-сторінці системи БПД https://www.instagram.com/ualegalaid/?hl=uk
· прочитавши правову інформацію на телеграм-каналі «Безоплатна правова допомога» https://t.me/ualegalaid та обговоривши її у нашому чаті - https://t.me/ualegalaidchat
· скориставшись правничою вікіпедієюWikiLegalAid - https://wiki.legalaid.gov.ua
Пам’ятайте, що карантин — це не перешкода для отримання правової допомоги від держави!

Немає коментарів:

Дописати коментар