пʼятниця, 29 листопада 2019 р.

Виставка – інсталяція «Китай – батьківщина чаю»

Китай – одна з найцікавіших і загадковіших країн на планеті. Вона притягує не тільки своїми численними культурними традиціями, але й безліччю таємниць і загадок. 
             2019 рік оголошено роком Китаю в Україні. Україна і Китай відзначають 25 років встановлення дипломатичних відносин і виходить на новий, стратегічний рівень взаємодії, який передбачає реалізацію спільних проектів.    


         Абонемент центральної районної бібліотеки запрошує своїх користувачів книгозбірні помандрувати до країни Вогняного Дракона сторінками виставки – інсталяції «Китай – батьківщина чаю». Підібрані матеріали ознайомлять з візиткою держави з особливостями китайського характеру, з історичними пам᾽ятками та маловідомими фактами про Китай, з невичерпністю культурних традицій, особливо з традиціями чаювання. У Китаї чайна церемонія  – цілий ритуал, де при заварюванні напою дотримуються певного порядку. На виставці - інсталяції представлені  книги про шедеври чайного мистецтва. Адже саме література допоможе зрозуміти іншу людину і іншу країну. Тож, давайте поринемо у цю загадкову , цікаву та дивовижну Піднебесну!

четвер, 28 листопада 2019 р.

ВІДЕО - ПОДОРОЖ « ВЕЛИКИЙ СМІХОТВОРЕЦЬ».


ВІДЕО - ПОДОРОЖ У ТВОРЧІСТЬ ОСТАПА ВИШНІ
 « ВЕЛИКИЙ СМІХОТВОРЕЦЬ».

                                    Сміх – це просто та прекрасно.
                                    Не буває сміх невчасно.
                                    Сміх – це казка, все можливо.
                                    Щирий сміх – це чудо – диво.
Добра усмішка подовжує людське життя, щирий сміх виховує і підбадьорює, злого сміху лякається навіть той, хто нічого не боїться.  У недобрі часи гумор допомагав  вистояти нашому народові у нелегкій боротьбі за своє існування. Недарма в українській літературі сила – силенна сміхотворців, гумористів і сатириків – від І. Котляревського до Остапа Вишні, 130 – річний ювілей якого відзначили 13 листопада цього року.
            Остап Вишня… Під таким ім ‘ям  увійшов в літературу незрівнянний сміхотворець Павло Михайлович Губенко, видатний майстер слова , великий громадянин,  борець за незалежність України, в’язень  сталінських концтаборів, наш земляк.  Читаючи Остапа Вишню народ і усміхався, і печалився  – багатьох струн його душі торкалося вишневське людяне, мудре, гостре і ніжне слово. Славу письменника можна порівняти з шевченківською, недарма його називали « королем українського тиражу».

            В читальному залі районної бібліотеки для членів клубу «Пані Позитив» та користувачів бібліотеки була проведена відео - подорож у творчість Остапа Вишні « Великий сміхотворець», присвячена нашому землякові – чародію сміху.  Разом з бібліотекарями Валентиною Зеленською та Ольгою Бєдоєвою гості доторкнулися до могутнього і рідкісного таланту митця, його любові та поваги до людей, до природи.  Творчий набуток його  в усьому - невичерпний і неосяжний своєю винятковістю.
 

            Про маловідомі факти з життя і творчості Остапа Вишні, про 10 років табору ГУЛАГУ, про те, як він все життя перебував під наглядом спецслужб, доповнили відео - кадри з фільму « Життя великих. Остап Вишня», « Влада таланту», Розстріляне відродження», « Невідомі в історії. Остап Вишня» та інші.
            Акордом заходу звучало живе, яскраве слово О. Вишні та його неповторні усмішки « Якби моя бабуся встали», « Зенітка», « Дикий кабан або вепр», гумореска « Ярмарок» та інші.

            До уваги користувачів було представлено книжкову  виставку - ілюстрацію « Володар сміху». На виставці експонували різні видання: « Вишневі усмішки», « Мисливські усмішки», фейлетони та інші твори Остапа Вишні, літературознавчі та публіцистичні праці про його творчість. Саме так учасники спробували зазирнути у внутрішній різнобарвний світ О. Вишні, поринули до потаємних глибин його творчої душі. Він світив, як сонце, до нього люди тяглися, як до сонця. Він умів гриміти, як грім, і того голосу боялись усі плазуни і негідники.
                        Стражденний син стражденного народу.
                        Кришталь з його кривавої сльози.
                        Він не згинавсь, хоч як гула негода.
                        І не здригавсь від гуркотів грози,
                        Змагався він з життям самим.
Сміх Остапа Вишні і сьогодні надихає, вселяє снагу і силу, веде вперед. Сміх житиме завжди, як житиме , як один з його майстрів – Остап Вишня.

            На масовому заході була присутня Катерина Олександрівна Суконька, заступник начальника відділу « Зіньківське бюро правової допомоги» Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, яка розказала присутнім про порядок прийняття та оформлення спадщини за законом та заповітом.

середа, 27 листопада 2019 р.

Правовий орієнтир «Права людини – гарантія розвитку людства»



До Дня прав людини в читальному залі  Зіньківської центральної районної бібліотеки для  учнів 9-А класу Зіньківського ліцею імені Миколи Зерова, членів клубу «Феміда»,  було проведено правовий орієнтир «Права людини – гарантія розвитку людства».

У правовому орієнтирі взяла участь заступник начальника Зіньківського бюро правової допомоги Другого Полтавського центру безоплатної правової допомоги Катерина Суконька. Вона проінформувала учнів про права дітей  та їх обов’язки, а також  дала чіткі і зрозумілі поради, як діяти, коли права порушують. 

А потім членів клубу чекали ігри, адже ніщо так не згуртовує дітей, як командна гра. Саме під час гри в учнів з’являється  можливість показати свої знання, кмітливість, вміння працювати командою, логічно мислити, відстоювати свою думку.  Команда №1 в складі:  Рудас Владислави, Передерій Богдани, Гунько Владислава, Храпач Анни працювала злагоджено, активно, давала правильні відповіді і виграла в команди № 2, яку представляли:  Петлюх Андрій, Бесєдіна Мілана, Ільїна Маргарита, Мельник Сергій. 
 

 Учасники команд спробували себе в ролі юриста, розглядаючи правові ситуації.
 

Присутні працювали з Енциклопедією Сучасної України  і знаходили зашифровані відповіді на поставлені  запитання.


Члени клубу мали змогу познайомитися із викладкою літератури «Захистити право людини» та «Правова освіта громадянам України».
 


пʼятниця, 22 листопада 2019 р.

Літературний подіум «На гостину до сучасної книги»


 Книга, як найцінніший людський витвір, пройшовши всі процеси розвитку цивілізації, і на сучасному етапі залишається незамінною. Саме книга і читання, як процес, позитивно впливають на формування особистості.
Науковий прогрес не стоїть на місці, в сучасному суспільстві все більше місця займають комп’ютери, різноманітні гаджети, електронні та цифрові носії інформації, але книга назавжди залишиться для нас  одним з найбільших чудес, створених людиною з тих пір, як людство навчилося писати, всю свою мудрість воно довірило книгам.

У фондах Зіньківської районної бібліотеки для дорослих знаходиться безліч книг різноманітної тематики, наші фонди постійно оновлюються новинками літератури, сучасними виданнями.
         Ознайомитися з документним фондом книгозбірні, побачити розмаїтий світ сучасної книги пропонує всім бажаючим літературний подіум «На гостину до сучасної книги», який демонструється в читальному залі Зіньківської ЦРБ. Перегляд   включає новинки  літератури різної тематики та жанрів: від художніх творів до історичних, дослідницьких, наукових,  книги краєзнавчого характеру.
Запрошуємо пошановувачів літератури до бібліотеки вибрати книгу до душі, поринути в захопливий світ книжкового слова.

Перегляд літератури «Палає свіча пам’яті»


Перегляд літератури
«Палає свіча пам’яті»
(до Дня пам’яті жертв голодоморів)


Мільйони тих,
що голодом убиті,
навіки стали
пам’яттю і болем,
пшеничним білим хлібом,
чорним житнім…
І просто – полем,
українським полем.

             Пройдуть роки, минуть десятиліття, а трагедія Голодоморів все одно хвилюватиме серця людей. І тих, кого вона зачепила своїм чорним крилом, і тих, хто народився після тих страшних років. Вона завжди буде о’єднувати всіх живих одним спогадом, одним сумом, однією надією.
            Надзвичайно важливою є людська пам’ять про трагічні сторінки нашої історії, про кожну жертву, кожного невинно убієнного та закатованого українця.

        До Дня пам’яті жертв голодоморів в Зіньківській районній бібліотеці підготовлено перегляд літератури «Палає свіча пам’яті».
       У цей скорботний для України день ми схиляємо голови і закликаємо усіх запалити свічку та вшанувати пам’ять про мільйони українців, котрі  загинули насильницькою, голодною смертю.


середа, 20 листопада 2019 р.

Патріотична вікторина « Що ти знаєш про подію,що пережила час»



Патріотизм – це одна з рис людського характеру. Він, подібно до любові, керує людською свідомістю, змушуючи робити великі і малі вчинки в ім’я своєї батьківщини. Патріотизм – величний вияв нескінченної любові до рідного краю. Патріотизм, як і честь, виховує великих, сильних людей, які не рахуються з ціною свого життя і здатні пожертвувати ним заради рідної землі.

            Напередодні Дня Гідності і Свободи бібліотекарі районної бібліотеки для дорослих Ольга Бєдоєва та Валентина Зеленська провели у гуртожитку Регіонального Центру професійно – технічної освіти міста патріотичну вікторину « Що ти знаєш про подію, що пережила час». 

Під час заходу учні разом з бібліотекарями пройшли всіма етапами подій 2013-2014 років : від Майдану і Революцію Гідності до військових дій в зоні АТО, згадали хвилиною мовчання загиблих земляків: Івана Матвієвського, Вадима Мирінця, Віталія Кузьменка, Миколу Ряскова, Романа Яковця.

            Всі присутні взяли участь у вікторині, під час якої спробували відтворити події тих днів. Також кожен з присутніх поділився своїми думками щодо подій на Сході України. Адже завершення війни залежить від мудрості кожного українця. І для теперішніх молодих громадян держави важливо, як ніколи, усвідомити, що не може бути особистого добра поза добром народу і держави, до якої ви належите.

            До уваги користувачів була представлена викладка літератури « Наші славні герої».

четвер, 14 листопада 2019 р.

Книжкова премія «Еспресо. Вибір читачів 2019»



Книжкова премія «Еспресо. Вибір читачів 2019»

Телеканалом «Еспресо» вже три роки поспіль проводиться голосування за книжкову премію «Еспресо. Вибір читачів 2019», головною відмінністю якої є те, що переможців визначають читачі в бібліотеках України. Голосування проводиться у двох номінаціях - «Література для дітей та підлітків» та « Література для дорослих». Голосування триває з вересня по жовтень.

Цього року на запрошення організаторів премії до вибору кращої української книги приєдналися і користувачі Зіньківської ЦРБ та Зіньківської РБД.
На розсуд користувачів нашої бібліотеки були запропоновані книги українських авторів Івана Андрусяка «Фонетика душі», Гаськи Шиян «За спиною», Олега Криштопи «Братство» (література для дорослих).





І ось голосування завершено, за версією наших користувачів кращою визнано книгу Олега Криштопи «Братство» - документальний роман, побудований на основі матеріалів слідчої справи Україно-Слов’янського (Кирило-Мефодіївського) товариства. У книзі оживають братчики, молоді люди, що несподівано опинилися в руках політичної поліції й по-різному пройшли випробування: вічно роздвоєний у всьому Пантелеймон Куліш, боязкий інтелектуал Микола Костомаров, невільник честі Микола Гулак та іронічний Тарас Шевченко.Тут оживають і герої з потойбіччя: керівник Третього відділу граф Орлов, шеф жандармів Дубельт, київські губернатори Фундуклей та Бібіков, цар Микола І.
       Протоколи голосування відправлено організаторам премії, а ми вдячні всім, хто доєднався до голосування та підтримав українську книгу.
       Запрошуємо всіх бажаючих ознайомитися з цими книгами, відвідавши Зіньківську центральну районну бібліотеку.
       

Факт – калейдоскоп « Музей – святилище муз»


Факт – калейдоскоп
« Музей – святилище муз»

В холодну пору року, як ніколи, хочеться нових вражень та емоцій.  І навіть якщо за вікном накрапає дощик, пропонуємо все ж не сидіти вдома, а вирушити на екскурсію до музею, щоб відкрити двері в дивовижний світ повний загадок і знахідок.

            На черговому засіданні клубу « У світі прекрасного», перша частина якого пройшла в читальному залі районної бібліотеки, а друга – в районному історичному музеї, бібліотекар Ольга Бєдоєва та директор музею Віктор Литус, спробували довести користувачам бібліотеки, учням опорного закладу ЗСШ №1 міста, що музей – це не нудно, музей це - круто.
 

            Учасники здійснили віртуальну екскурсію по незвичайних музеях України – музею сала, трамвайного талончика, звуку, сну, та інші.

            Запрошена гостя – Ліза Даценко, учениця ліцею ім. М. Зерова, для учасників заходу підготувала цікаву презентацію « Найдивовижніші музеї світу».

            А далі захід продовжився в краєзнавчому музеї, де його директор Віктор Литус  провів екскурсію, під час якої розповів відвідувачам проте, як жили люди в давнину, який одяг носили, якими знаряддями праці користувалися, як змінювалося наше місто протягом своєї понад 400 річної історії.
            Ми сподіваємося, що музеї будуть розвиватися і поповнюватимуться новими експонатами, адже до них ходять люди, які вірять, що саме тут знаходиться невидима золота нитка, якою життя вишиває час.

середа, 6 листопада 2019 р.

Гра «Подорож до країни мовознавства»


Гра «Подорож до країни мовознавства»
(до Дня писемності та мови)


Щорічно 9 листопада в Україні відзначається День української писемності та мови, запроваджений у 1997 році Указом Президента, в якому говориться: “На підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливості ролі української мови в консолідації суспільства постановляю: “Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця”.
 Саме цій події для учнів Зіньківського ліцею ім. М. Зерова було проведено гру «Подорож до країни мовознавства» (до Дня писемності та мови).

 Цей захід бібліотекарі читального залу  Криштопа Л. та Жук Т. присвятили   її величності українській мові. Вона мелодійна, як пісня солов’я, прекрасна і барвиста, наче дощова веселка. Не можна ходити по рідній землі, не зачаровуючись виплеканою у віках рідною мовою.
 

Вивчати рідну мову, удосконалювати свої знання, збагачувати словниковий запас під час читання і спілкування, досконало володіти нею – обов’язок кожного справжнього українця.

Учні 10 класу проявили глибокі знання рідної мови взявши участь у грі «Подорож до країни мовознавства». За змістовні відповіді учасники заходу отримали солодкі призи.



вівторок, 5 листопада 2019 р.

У юристи б я пішов


У юристи б я пішов


         Чергове засідання клубу «Феміда», що діє при Зіньківській ЦРБ, пройшло у формі діалогу між учнями  9-А класу Зіньківського ліцею ім.Миколи Зерова   та молодим юристом Юлією Тюріною.  


Члени клубу дізналися у чому привабливість професії юриста, чи легко здобувати юридичну освіту і знайти роботу, які вимоги  пред’являють до осіб, які бажають працювати за юридичним  фахом.
          Для майбутніх майстрів юридичної справи була  проведена гра «Зроби карту юридичних професій нашого міста» та бліц-конкурс «Юридичний марафон».  Розбирали і ситуації «До кого слід звернутися за правовою допомогою?». Учні активно приймали участь у запропонованих конкурсах. Висловлювали свої  думки та погляди на професію юриста, говорили про потребу у висококваліфікованих фахівцях у нашому місті, районі, державі.


          Майбутні абітурієнти, які мріють вступити до навчальних закладів, які спеціалізуються на підготовці юристів, ознайомилися із довідниками для вступників до вищих навчальних закладів України, які є в бібліотеці.

           Сподіваємося, що такі заходи допоможуть учнівській молоді серйозно підійти до вибору своєї майбутньої професії.

           Дякуємо заступнику директора по виховній роботі Зіньківського ліцею ім.Миколи Зерова  Юлії Ольховій за підтримку і взаєморозуміння в проведенні правового виховання учнів  в клубі «Феміда».