пʼятниця, 28 червня 2024 р.

Виставка-панорама «Конституція України у часі, джерелах і постатях» до Дня Конституції України

 

Виставка-панорама
«Конституція України у часі, джерелах і постатях»
до Дня Конституції України



    28 червня в Україні відзначають державне свято — День Конституції. Саме цього дня у 1996 році було ухвалено Основний Закон України.
    Вона увійшла в суспільне життя як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності і соборності України. Через зміст Конституції проводиться надзвичайно цінна і гуманна ідея про те, що саме держава функціонує для людини, відповідає перед нею за свою діяльність, а не навпаки. І це є головним її обов’язком.
    На жаль, сьогодні Україна відзначає День Конституції в умовах воєнного стану, запровадженого через повномасштабне вторгнення росії. Країна-терорист щодня відбирає у наших дітей невід’ємне право на життя, коли атакує ракетами житлові квартали, лікарні й укриття. росія відбирає у дітей право на свободу, коли депортує їх на свої території, розлучаючи з батьками, коли змушує місяцями жити в підвалах; відбирає право на достатній життєвий рівень, коли розстрілює дітей у черзі за водою; відбирає право на освіту, коли бомбардує наші школи. росія прагне нівелювати будь-яку статтю Конституції України і знищити право наших дітей вирости українцями.
    Наші захисники сьогодні виборюють основне конституційне право — жити. Жити щасливо, вільно і цивілізовано у суверенній, незалежній, демократичній, соціальній, правовій державі. І боротьба обов’язково завершиться нашою перемогою.
    В рамках святкування Дня Конституції України в бібліотеці представлена виставка-панорама «Конституція України у часі, джерелах і постатях».


    Мета виставки: ознайомлення користувачів з історією створення Конституції України та основними її засадами; формування правової культури та отримання знань про конституційні права і свободи; популяризація бібліотечних фондів.
    На виставці підібрана література з фонду бібліотеки, яка відображає найважливіші історичні моменти конституційного процесу на складному і довгому шляху державотворення України.
    Серед літератури, яка експонується на виставці, безумовно, привернуть увагу такі книги: «Конституція України», «Пакти і Конституції Української козацької держави», «Конституції і конституційні акти України», «Як приймалась Конституція», «Права і свободи людини і громадянина в Україні», «Конвенція прав людини і основоположних свобод» та інші.
    Сподіваємося, що запропонована нами підбірка книг допоможе усім бажаючим послідовно розглянути основні етапи становлення та розвитку української конституційної ідеї.
    З Днем Конституції України!

середа, 26 червня 2024 р.

Зіньківщина: мандрівка в зелену аптеку

 Зіньківщина: мандрівка в зелену аптеку

Екопікнік





    Сьогодні в читальному залі під відкритим небом відбувся екопікнік, в якому взяли участь діти разом із своїми батьками. Чи цікаво їм було тут? Сподіваємося, що так. Адже в міський парк приходять не тільки відпочивати, але й отримати цікаву інформацію. Тому ми і вирішили ознайомити всіх бажаючих на умовній галявині із рослинами, які ростуть у нас на Зіньківщині. І не тільки ростуть, але і здатні допомогти та вилікувати людину від різних хвороб. Не даремно ці рослини називають лікарськими.




    Наш екопікнік складався із конкурсів : «Швидка допомога Флори», « Хто більше», « Домашній лікар».




    Молоді зіньківчанки проявляли цікавість до книг про лікарські рослини і їх застосування. Знайомилися із періодичними виданнями « Добре здоров᾽я», «Здоров’я та довголіття», « Травник».


 

 Діти розповідали про трав’яні чаї із меліси, м’яти , ромашки , які готують їм мами та бабусі.




    Поділилися рецептами лікування дітей від простудних захворювань і молоді мами.

Пікнік на зеленій галявині вдався! Бажаємо всім здоров᾽я!До нових зустрічей!

пʼятниця, 21 червня 2024 р.

Ой, земле, радістю умийся, прийшла до нас зелена Трійця.

Звичаї та традиції українців, пов’язані з цим святом, є частиною духовної культури разом з історією, традиціями святкування, звичаями та обрядами. 23 червня ми відзначаємо свято Трійці або П’ятидесятниці, тому що настає на 50 день після паски.

         Назва «зелені свята» давня, в її основі лежить культ дерева та квітів. Зі святами пов’язані барвисті та поетичні народні обряди та звичаї.

         Народознавче лото « Ой, земле, радістю умийся, прийшла до нас зелена Трійця» провели у Зіньківській публічній бібліотеці    для користувачів та гостей книгозбірні. А духмяні пахощі зелені та квітів створили особливу атмосферу заходу.

         З розповіді бібліотекаря Ольги Житник присутні дізналися про традиції святкування, обряди « водіння тополі» та «кумлення», про народні прикмети та звичаї, а ще чому це свято називають «зеленим».

         Жодне свято в українців не обходилося без пісні. Тож і у нас на заході звучали українські народні пісні.     






         Проведений народознавчий захід є свідченням того, що традиції святкування Трійці не втрачені і в наш час, а вивчаються і відроджуються.

         Ми вітаємо вас зі святом Святої Трійці і бажаємо, щоб Благодатний вогник Святого Духа зігрівав вас у тяжкі хвилини і дарує віру в краще. Хай в кожному з нас сяє полум’я Добра і Любові, нехай цього дня в кожній оселі буде святково і зелено, а в кожній душі – радісно і сонячно!

середа, 19 червня 2024 р.

Історичні вітражі «Шляхами мужності і героїзму»

 

Історичні вітражі «Шляхами мужності і героїзму» 

(до Дня скорботи і вшанування пам᾽яті жертв війни в Україні)



І живуть у пам’яті народу

Його вірні дочки і сини,

Ті, що не вернулися з походів

Грізної, великої війни.

Їх життя, їх помисли високі,

Котрим не судилось розцвісти,

Закликають мир ясний і спокій,

Як зіницю ока, берегти.

         Щороку 22 червня український народ вшановує світлу пам’ять  мільйонів земляків, життя яких обірвала Друга світова війна. Памятна дата була встановлена Указом Президента України від 17 листопада 2000 року №1245/2000 «Про День скорботи і вшанування памяті жертв війни в Україні».

         Цей день став символом героїзму та мужності українського народу, який не підкорився тоталітарному режиму та постраждав від його розправи.


         Друга світова війна – найкривавіший глобальний конфлікт, у ході якого загинуло, за різними оцінками, від 50 до 85 мільйонів людей. Безповоротні втрати України в цій війні - 8-10 млн. осіб, які загинули під час бойових дій, через окупаційний терор та голод в тилу, примусовий вивіз. Внаслідок бойових дій постраждало понад 700 міст та містечок, 28 тисяч сіл. Війна відібрала мільйони життів.

         Не оминула ця доля й наш край. 6-9 жовтня 1941 року нацистські війська окупували Зіньківщину. Вороги встановили жорстокий окупаційний режим. Але в умовах жорстокого терору населення не корилося ворогу. Всіма силами та засобами допомагали зіньківчани звільненню своєї землі від окупантів. І майже через два роки, на початку вересня 1943 року, частини 93-ї, 80-ї та 136-ї стрілецьких дивізій 52-ї армії звільнили район від німецьких військ. Випалену й пограбовану землю залишили після себе нацисти. Вони знищили 8252 житлових будинки, виробничих та культурно-побутових приміщень, вивезли понад 12000 голів великої рогатої худоби, 21 тисячу свиней. Всього було завдано збитків на 1 млрд. 300 млн. карбованців у тодішньому обчисленні. На фронтах  війни, у партизанських загонах і підпіллі загинуло понад 11 тисяч зіньківчан. На каторжні роботи до Німеччини було вивезено 5487 чол.

     Минуло багато десятиліть, але смертельний подих війни знову опалив українську землю. З 2014 року і сьогодні, потерпаючи від кривавої війни росії проти України, ми особливо гостро усвідомлюємо ціну свободи, миру та безпеки. Кращі сини і доньки українського народу знову, зі зброєю в руках, захищають наші кордони, нашу свободу, наш власний демократичний вибір. Українці продемонстрували тоді і показують зараз силу духу, незламність і готовність боронити свої землі. Впевнені, що ми здобудемо Перемогу, а окупанти будуть переможеними та засудженими за криваві злочини. Памятаємо кожного і оплакуємо усіх, хто став жертвою війн в Україні.


     22 червня 2024 року закликаємо вшанувати память всіх загиблих хвилиною мовчання. Запаливши свічку пам’яті, згадати їхній подвиг у звільненні від нацистської навали. Вічна пам’ять загиблим. Честь і слава живим Героям!

Мандруй у літо разом з бібліотекою

 

Мандруй у літо разом з бібліотекою

Літературний квест.

      Цікавий, пізнавальний і корисний відпочинок для дітей, які прийшли з мамами і бабусями в парк нашого міста, організували працівники Зіньківської публічної бібліотеки в перший день роботи читального залу під відкритим небом у цьому році .


 

   Ця гра була спрямована  на те, щоб відволікти дітей від комп’ютерів, гаджетів, соціальних мереж, дати можливість поспілкувалися, пограли, нагадати, що потрібно читати книги українських письменників .

   Яскраві враження отримали діти від участі у грі на умовних станціях:   «Це мій дім», « Я- поет», « Літературознавча», « Дивні слова»,  «Ключове слово».

 




  Весело і з гумором віднеслися діти до завдання на станції  «Врожайна». Вони зібрали умовний урожай у вигляді повітряних кульок різних кольорів у великий пакет.

 


   Сподобалася гра і з жовтою кулькою на станції « Схід – Захід».


      А стільки радості отримали учасники гри, коли прибули на станцію « Коробка з сюрпризами». Кожен з них мав можливість дістати із коробки солодощі і назвати  їх.

 


 

   До наступних зустрічей!  Хай літо для вас, діти, буде сонячним, мирним, пригоди вражаючими, а відпочинок – здоровим!  Не забувайте  про книгу. Читайте! Набирайтись розуму!