вівторок, 8 квітня 2025 р.

«Бути здоровим- модно!»

 


«Доброго здоров’я!» - так ми вітаємося, а коли прощаємося  кажемо «Бувайте здорові!» , тобто бажаємо здоров’я і практично ніколи не замислюємося скільки сенсу закладено у цих словах.

7 квітня світова спільнота відзначає Всесвітній день здоровя, який було започатковано на честь створення, а точніше - прийняття статуту Всесвітньої організації охорони здоровя (ВООЗ) у 1948 році.

Мета святкування - підкреслити важливість здоровя кожної людини і людства в цілому. У наш час здоровя - це не відсутність хвороб, а фізична, психологічна, соціальна гармонія людини, її доброзичливе ставлення як до інших людей, так і до навколишнього середовища.

У всьому світі у цей день традиційно обговорюються найбільш важливі проблеми охорони здоров’я, проводяться різноманітні заходи, акції, які мотивують людей вести здоровий спосіб життя та приділяти більше уваги профілактиці захворювань.

Запрошуємо наших читачів до читального залу КЗ «Зіньківська публічна бібліотека», де можна ознайомитися з виставкою «Бути здоровим - модно!», яка присвячена Всесвітньому дню здоровя.

Серед книг, представлених на виставці привертає увагу книга Елізабет Кілбі «Розблоковане батьківство. Як виростити здорових і щасливих дітей в епоху інформаційних технологій».

В останнє десятиліття комп’ютери перетворилися на невід’ємну частину повсякденного життя, заполонивши не лише заклади, які ми відвідуємо, а й наші помешкання. Тож не дивно, що сучасні дітлахи практично від народження починають користуватися досягненнями новітніх технологій - комп’ютерами, планшетами, айфонами тощо. Однак як це може позначитися на їхньому здоров’ї та розвитку? На які небезпеки наражає? Відповіді автора ви знайдете саме в цьому виданні.

Крістофер Келлі, Марк Айзенберг «Лікарю, я помираю? Вичерпний довідник симптомів і що робити далі».

Правда і міфи про грип, біль у спині: чи достатно знеболювальних, втрата волосся - чи існуюють пігулки, щоб цьому зарадити? Відповіді на ці та інші не менш важливі питання, що стосуються вашого здоров’я ви знайдете в цій книзі. Але, звичайно, інформацію з неї слід використовувати як допоміжну, пам’ятаючи, що діагноз вам може поставити лише лікар чи інший кваліфікований медичний працівник.

«Книга Анатомія. Картографія людського тіла» Жака Гішара, Сари Таверньє, Олександра Веріля.

Під обкладинкою цього анатомічного атласу міститься купа інформації про організм людини! Уявімо, що він функціонує, як велике місто, а отже, в ньому є будинки (скелет і шкіра), система міського транспорту (кровообіг), ресторани (травна сиситема), парк розваг (слух), кіностудія (зір), магазини (генетика), Кремнієва долина (мозок) і навіть музей жахів! Так видання для дітей, багато проілюстроване, але цікавим воно буде і для дорослих. А найкраще взяти його в бібліотеці й разом зі своїми допитливими чомучками знайти відповіді на безліч їхніх «А як, а де, а чому?».


Пам’ятайте! Здоров’я - це найбільша людська цінність! Це справжня радість життя, велике щастя людини, і це щастя - у ваших руках! Піклуватися про своє здоров’я - це актуально, модно і престижно!

Немає коментарів:

Дописати коментар