вівторок, 15 квітня 2025 р.

Відбулася нарада бібліотечних працівників

 

«Публічні бібліотеки громади – простір для мотивації читання та розвитку особистості», під такою назвою 15 квітня було проведено нараду бібліотечних працівників у читальному залі Зіньківської  публічної бібліотеки.

З вітальним словом та подякою за роботу кожного бібліотечного працівника на благо громади звернувся до присутніх начальник відділу культури та спорту виконавчого комітету Зіньківської міської ради Олександр Криштопа. 

      Наталя Тоцька - т.в.о. директора КЗ Зіньківська публічна бібліотека» Зіньківської міської ради, у своєму виступі зупинилася на головних чинниках якісного забезпечення бібліотечними фахівцями роботи по залученню нових користувачів та підтримки інтересу до читання у наших постійних читачів, щоб мотивувати їх не лише до активного читання, а й розвитку кожної людини як особистості. Також керівником комунального закладу було проведено аналіз роботи бібліотечних закладів за минулий рік та перший квартал 2025 року, відзначено Грамотами та подяками користувачів-учасників Всеукраїнського екологічного конкурсу дитячого малюнку «Майбутнє планети у наших руках». 

 



         Експрес-консультацію «Основні акценти у вилученні літератури з бібліотечних фондів» надала колегам Ольга ЖИТНИК, провідний бібліотекар КЗ «Зіньківська публічна бібліотека» Зіньківської міської ради.


                    Веденню та наповненню бібліотечних блогів, сторінок, груп бібліотек  у соцмережах, як ще одного аспекту бібліотечної роботи,  стосувалася профпорада біліотекаря І к КЗ «Зіньківська публічна бібліотека» Зіньківської міської ради ПАВЛЕНКО Анастасії.






понеділок, 14 квітня 2025 р.

Перегляд літератури «Світ фантастики Марини та Сергія Дяченків»

 


«Фантастика - це і є велика література. Вона може все, що і реалізм, і ще трішки більше. Навіщо змагатися з документальністю, з інформаційним потоком телебачення, газет, інтернету. Вона дарує парадоксальність, унікальність сприйняття, справді відкриває ширші горизонти. Це чарівний ліхтар, що висвітлює нашу тьмяну повсякденність.»                               

Сергій  Дяченко

         14 квітня відомому українському письменнику-фантасту Сергію Сергійовичу Дяченко виповнилося б 80 років.

          Письменник народився в 1945 році у Києві, за фахом лікар-психіатр, талант сценариста відкрив у собі наприкінці 70-х років. Писав у співавторстві з дружиною Мариною. У 2013 році подружжя переїхало до Лос-Анджелеса (США). За життя Сергій Дяченко разом з дружиною  написав  25 романів,  десятки повістей та оповідань, кілька дитячих книжок. Їхні твори поєднують фентезі, наукову фантастику, магічний реалізм і глибокий психологізм. Кожна книга - це унікальна історія про боротьбу добра і зла, пошук себе та місця у світі, силу волі та випробування, які змінюють людей.

          На загальноєвропейській конференції фантастів «Єврокон-2005» в Глазго вони визнані найкращими письменниками-фантастами Європи.

          Зіньківська публічна бібліотека запрошує всіх користувачів поринути у захопливий світ фантастики разом із книгами одного з найвідоміших творчих дуетів України - Марини та Сергія Дяченків!


            На абонементі для дорослих представлено перегляд літератури, де до вашої уваги пропонуються відомі романи письменників: «Віта Ностра», «Страта», «Олена й Аспірин», «Магам можна все», «Дика енергія. Лана».


     «Віта Ностра» - це роман-ідея, роман-перетворення, роман про те, як стати дорослим, пізнати себе, про біль і страх.

      Істинний страх, коли боїшся, що щось може статися з твоїми близькими, коханими, рідними, беззахисними, та ще й через твою провину, змушує Сашу Самохіну вступити до дивного інституту Спеціальних Технологій, де студенти схожі на чудовиськ, а викладачі - на занепалих янгелів. І життя її перетворюється на жахіття...



      ...Письменниця Ірена Хміль потрапляє в лабіринт світів, створених таємничим Моделятором - її колишнім чоловіком, геніальним винахідником. Вона розуміє, що треба рішуче втрутитись, бо «творіння» безумця вже не контролюється його волею і може спричинити катастрофу, яка зруйнує світ... Чи стане снаги жінці завадити всесвітній катастрофі дізнаєтесь, перегорнувши сторінки роману «Страта».





        Що ви робитимете, коли зустрінете у темному підворітті перелякану маленьку дівчинку з плюшевим ведмедиком у руках? Пройдете повз, зробивши вигляд, що не помітили? Спитаєте, що сталося, і спробуєте допомогти? Перше поривання - найблагородніше - допомогти. Однак, на жаль, жодна добра справа не лишається безкарною - отак і ді-джей Аспірин, він же Олексій Гримальський, ускочив у халепу, врятувавши Оленку від хуліганів. От тільки вона виявилася зовсім не звичайною дівчинкою, а прибулицею з іншого світу, яка шукала свого зниклого брата, й життя Аспірина після зустрічі з нею кардинально змінилося. Та чи зрадів він цим змінам? Читайте роман «Олена й Аспірин» і може ви теж повірите у те, що ми у Всесвіті не самі.



      Таємничий Препаратор почав свою справу - він руйнує душі людей. Проти нього діє Хорт зі Табор - вроджений маг. А магам, як відомо, можна все, особливо коли в мага є Кореневе Заклинання Кари, проти якого безсилий будь-хто. Але в боротьбу втручається любов...


    Тут люди працюють пікселями. Енергію життя отримують по дротах. Істоти з величезним ротом чатують на самогубців. На вершинах покинутих хмарочосів в’ють гнізда бунтарі, глибоко в закинутому метро живуть люди-кроти, і щодня вагончик канатної дороги вирушає на Завод - легендарне місце, де кажуть, всі щасливі… «Дика енергія» читається на одному подиху і звернена в першу чергу до молоді. Водночас це роман-метафора, цікавий читачам будь-якого віку.

   Запрошуємо до бібліотеки всіх шанувальників фантастики познайомитися з творчістю цих талановитих письменників!

пʼятниця, 11 квітня 2025 р.

«Створи свій сендвіч» - смачна подія в Зіньківській ПБ

 


В Зіньківській публічній бібліотеці відбувся смачний та креативний захід - гурман-день «Створи свій сендвіч», який провела Павленко Анастасія, бібліотекар І категорії.


    Учні 9-А класу Зіньківського опорного ліцею №1 Зіньківської міської ради мали можливість не лише дізнатися цікаві факти з історії виникнення сендвіча, а й створити власну гастрономічну композицію. Атмосфера заходу була теплою, дружньою та дуже апетитною. Учасники із задоволенням обирали інгредієнти, експериментували зі смаками та вчилися оформлювати свої кулінарні витвори.



    Кожен сендвіч мав свою назву, історію та навіть невеличку презентацію. Усі учасники отримали приємні враження, заряд позитиву та, звісно ж, смачні перекуси.

    Захід продемонстрував, що бібліотека - це не лише місце для книг, а й простір для творчості, кулінарії та нових вражень. Дякуємо всім, хто долучився до нашої сендвічної феєрії!

вівторок, 8 квітня 2025 р.

«Бути здоровим- модно!»

 


«Доброго здоров’я!» - так ми вітаємося, а коли прощаємося  кажемо «Бувайте здорові!» , тобто бажаємо здоров’я і практично ніколи не замислюємося скільки сенсу закладено у цих словах.

7 квітня світова спільнота відзначає Всесвітній день здоровя, який було започатковано на честь створення, а точніше - прийняття статуту Всесвітньої організації охорони здоровя (ВООЗ) у 1948 році.

Мета святкування - підкреслити важливість здоровя кожної людини і людства в цілому. У наш час здоровя - це не відсутність хвороб, а фізична, психологічна, соціальна гармонія людини, її доброзичливе ставлення як до інших людей, так і до навколишнього середовища.

У всьому світі у цей день традиційно обговорюються найбільш важливі проблеми охорони здоров’я, проводяться різноманітні заходи, акції, які мотивують людей вести здоровий спосіб життя та приділяти більше уваги профілактиці захворювань.

Запрошуємо наших читачів до читального залу КЗ «Зіньківська публічна бібліотека», де можна ознайомитися з виставкою «Бути здоровим - модно!», яка присвячена Всесвітньому дню здоровя.

Серед книг, представлених на виставці привертає увагу книга Елізабет Кілбі «Розблоковане батьківство. Як виростити здорових і щасливих дітей в епоху інформаційних технологій».

В останнє десятиліття комп’ютери перетворилися на невід’ємну частину повсякденного життя, заполонивши не лише заклади, які ми відвідуємо, а й наші помешкання. Тож не дивно, що сучасні дітлахи практично від народження починають користуватися досягненнями новітніх технологій - комп’ютерами, планшетами, айфонами тощо. Однак як це може позначитися на їхньому здоров’ї та розвитку? На які небезпеки наражає? Відповіді автора ви знайдете саме в цьому виданні.

Крістофер Келлі, Марк Айзенберг «Лікарю, я помираю? Вичерпний довідник симптомів і що робити далі».

Правда і міфи про грип, біль у спині: чи достатно знеболювальних, втрата волосся - чи існуюють пігулки, щоб цьому зарадити? Відповіді на ці та інші не менш важливі питання, що стосуються вашого здоров’я ви знайдете в цій книзі. Але, звичайно, інформацію з неї слід використовувати як допоміжну, пам’ятаючи, що діагноз вам може поставити лише лікар чи інший кваліфікований медичний працівник.

«Книга Анатомія. Картографія людського тіла» Жака Гішара, Сари Таверньє, Олександра Веріля.

Під обкладинкою цього анатомічного атласу міститься купа інформації про організм людини! Уявімо, що він функціонує, як велике місто, а отже, в ньому є будинки (скелет і шкіра), система міського транспорту (кровообіг), ресторани (травна сиситема), парк розваг (слух), кіностудія (зір), магазини (генетика), Кремнієва долина (мозок) і навіть музей жахів! Так видання для дітей, багато проілюстроване, але цікавим воно буде і для дорослих. А найкраще взяти його в бібліотеці й разом зі своїми допитливими чомучками знайти відповіді на безліч їхніх «А як, а де, а чому?».


Пам’ятайте! Здоров’я - це найбільша людська цінність! Це справжня радість життя, велике щастя людини, і це щастя - у ваших руках! Піклуватися про своє здоров’я - це актуально, модно і престижно!