пʼятниця, 13 грудня 2024 р.

Перегляд літератури «Страшне нещастя сколихнуло світ, коли Чорнобиль вийшов з-під контролю» (до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЄС)

 

         14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Саме цього дня 1986 року завершилося будівництво захисного саркофагу над зруйнованим четвертим енергоблоком.

          Чорнобильська катастрофа – найбільша за всю історію ядерної енергетики. В житті українців Чорнобиль є незаживаючою раною болю і втрат.

           Це день мужніх та самовідданих людей, які у 1986 році прийняли доленосний виклик, щоб захистити не тільки Україну, але й усе людство від руйнівного впливу зруйнованого внаслідок аварії на Чорнобильської АЕС 4-го енергоблоку.

            Героїзм ліквідаторів врятував мільйони життів, врятував світ. Ціною свого життя і здоров’я, під великими дозами опромінення вони зупинили невидимого і дуже підступного ворога.

            Сьогодні наш обов’язок – пам’ятати про учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, які є прикладом мужності, самовідданості та високого професіоналізму.

            На честь цієї дати Зіньківська публічна бібліотека підготувала перегляд літератури «Страшне нещастя сколихнуло світ, коли Чорнобиль вийшов з-під контролю», де зібрані матеріали про історію трагедії, спогади  наших земляків ліквідаторів, представлені художні книги, в яких письменники описують у віршах і прозі Чорнобильську катастрофу.



 Серед них цікавими є – книга Купрієнко О., Багірова А. «Чорнобильська хроніка. Люди». Це книжка-присвята, книжка-уклін героям, які віддали своє життя і здоров’я задля порятунку мільйонів інших людей. Вона містить історії життя працівників на ЧАЕС, які згадують про життя у місті Прип’ять до аварії, говорять про події, які пізніше назвуть техногенною катастрофою. 


Книга «Чорнобиль. Історія ядерної катастрофи» є першою історією Чорнобильської катастрофи від вибуху аж до закриття станції. Автор Сергій Плохій блискуче пояснює не лише самі події катастрофи, а й їхнє довгострокове історичне значення. В книзі зібрані історії людей, пов’язаних із катастрофою та її наслідками. Закінчується вона розповіддю про спорудження нового саркофага над пошкодженим реактором.


Спогади зіньківців-ліквідаторів аварії на ЧАЕС та їхня участь у вікопомних подіях 1986-го містить книга «Чорнобиль. Вічний біль». Присвячена тим, хто своєю мужністю відвернув перетворення на зону відчуження  свого рідного краю – Зіньківщини – й усієї України.

 


  Висловлюємо велику вдячність і віддаємо данину пошани всім ліквідаторам наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за їхній подвиг, відвагу, патріотизм і мужність, за врятовані життя, самопожертву і порятунок людства!           

    Щиро бажаємо їм та їх рідним і близьким міцного здоров’я, життєвої енергії, сімейного затишку, щастя, миру, добра й злагоди!


Немає коментарів:

Дописати коментар