пʼятниця, 20 грудня 2024 р.

Виставка-інсталяція «Радість Різдва, хай всю родину теплом і світлом окриляє»

 


Різдвяно-новорічні свята - найулюбленіші для багатьох людей. І, мабуть, кожен з нас у своєму серці береже спогади з дитинства про ці дні.

          Різдво – свято, коли вся родина збирається разом. Цей день дарує всім надію на щось особливе. Новий рік – пора віри в дива, час для здійснення мрій. У ці дні сім’я готується та збирається разом, щоб зустріти довгоочікувані свята.

          До новорічних свят в читальному залі для користувачів бібліотеки підготовлено виставку-інсталяцію  «Радість Різдва, хай всю родину теплом і світлом окриляє». Багато цікавих книг представлені на цій виставці. Вони познайомлять з історією та традиціями зимових свят, різдвяно-новорічною обрядовістю українців, рецептами смачних страв, колядками та щедрівками з різних регіонів України. А ще на ній можна знайти чарівні зимові історії у дитячих журналах «Жасмин», «Кузя», «Джміль», події в яких оповиті магією неймовірних свят, яких з нетерпінням очікують і дорослі і діти, тому що це час для щастя, радості, веселощів і, звичайно, подарунків.


          З чого починається кожне українське свято? Можна дізнатися переглянувши книгу Брати Капранови «Веселих свят!». За допомогою цього видання дорослі разом із дітьми віднайдуть для себе багато цікавих та мудрих святкових розваг. Пригадають, як святкували бабусі-дідусі, сусіди та односельці. І збережуть або й навіть відродять власні, особливі традиції святкування.


           Українське свято неможливо уявити без родинного застілля. Саме книга «Українське свято. Народні традиції та обряди. Українська кухня» ознайомить з історією і багатими традиціями української кухні, її минулим і сьогоденням. Читачів неодмінно зацікавлять рецепти обрядової їжі, страв святкової кухні, вишуканих страв, солодощів і напоїв.



       Підготовка до різдвяних свят у полтавських селах починалася за кілька днів: прибирали на подвір’ї, чепурили оселю. Але найбільше приділялося уваги майбутнім ритуальним дійствам, тому виготовляли заздалегідь необхідні для цього речі. Про традиції та звичаї, яких дотримувалося населення Полтавщини в ХІХ - першій половині ХХ ст. користувачі прочитають в книзі Петра Гармаша «Полтавський народний календар».


    Запрошуємо завітати до бібліотеки, ознайомитися з матеріалами виставки та створити собі святковий настрій!

Вітаємо наших користувачів зі світлими святами Різдва та Нового року! Бажаємо кожному відвідувачу перейнятися духом свят та налаштуватися на приємну хвилю. Нехай прийдешній рік буде сповнений тільки позитивними емоціями та добрими подіями. Тепла вам, у ваших оселях та душах!

Маємо віру, що у новому році здійсниться головне бажання усіх українців - ми переможемо! І попереду на нас чекає багато щастя, усмішок та можливостей у мирній Україні! Дякуємо ЗСУ за можливість працювати та творити, мріяти та жити!

 


понеділок, 16 грудня 2024 р.

Подарунок від «Книжкова навала»

 


Благодійно-просвітницька акція «Книжкова навала», ініційована Українським центром дослідження проблем безпеки імені Дмитра Тимчука (група «Інформаційний спротив») у співпраці з Національним військово-історичним музеєм діє з 2015 року.

Завдяки участі в цьому проєкті наша бібліотека  отримала 101 примірник нових видань різножанрових направлень: українська класика та сучасні українські письменники, зарубіжні автори в українському перекладі та науково-популярні видання, зокрема, з психології та доказової медицини, книги про найболючіше – те що ми всі переживаємо зараз – війну в Україні, які написанні безпосередніми учасниками подій – ветеранами і волонтерами, дитяча та підліткова література.



              

Ми щиро вдячні організаторам та всім причетним до проєкту, що серед більш ніж понад 2 тис. поданих від бібліотек заявок, вони обрали і нашу бібліотеку.

Тож вже скоро наші читачі зможуть знайомитися з улюбленими авторами та знаходити нових, співпереживати разом з героями книг та отримувати відповіді на свої запитання, перегорнувши сторінки нових видань.

Віримо в Україну і наближаємо перемогу спільними зусиллями!

#Книжкованавала

#Інформаційнийспротив

пʼятниця, 13 грудня 2024 р.

Перегляд літератури «Страшне нещастя сколихнуло світ, коли Чорнобиль вийшов з-під контролю» (до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЄС)

 

         14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Саме цього дня 1986 року завершилося будівництво захисного саркофагу над зруйнованим четвертим енергоблоком.

          Чорнобильська катастрофа – найбільша за всю історію ядерної енергетики. В житті українців Чорнобиль є незаживаючою раною болю і втрат.

           Це день мужніх та самовідданих людей, які у 1986 році прийняли доленосний виклик, щоб захистити не тільки Україну, але й усе людство від руйнівного впливу зруйнованого внаслідок аварії на Чорнобильської АЕС 4-го енергоблоку.

            Героїзм ліквідаторів врятував мільйони життів, врятував світ. Ціною свого життя і здоров’я, під великими дозами опромінення вони зупинили невидимого і дуже підступного ворога.

            Сьогодні наш обов’язок – пам’ятати про учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, які є прикладом мужності, самовідданості та високого професіоналізму.

            На честь цієї дати Зіньківська публічна бібліотека підготувала перегляд літератури «Страшне нещастя сколихнуло світ, коли Чорнобиль вийшов з-під контролю», де зібрані матеріали про історію трагедії, спогади  наших земляків ліквідаторів, представлені художні книги, в яких письменники описують у віршах і прозі Чорнобильську катастрофу.



 Серед них цікавими є – книга Купрієнко О., Багірова А. «Чорнобильська хроніка. Люди». Це книжка-присвята, книжка-уклін героям, які віддали своє життя і здоров’я задля порятунку мільйонів інших людей. Вона містить історії життя працівників на ЧАЕС, які згадують про життя у місті Прип’ять до аварії, говорять про події, які пізніше назвуть техногенною катастрофою. 


Книга «Чорнобиль. Історія ядерної катастрофи» є першою історією Чорнобильської катастрофи від вибуху аж до закриття станції. Автор Сергій Плохій блискуче пояснює не лише самі події катастрофи, а й їхнє довгострокове історичне значення. В книзі зібрані історії людей, пов’язаних із катастрофою та її наслідками. Закінчується вона розповіддю про спорудження нового саркофага над пошкодженим реактором.


Спогади зіньківців-ліквідаторів аварії на ЧАЕС та їхня участь у вікопомних подіях 1986-го містить книга «Чорнобиль. Вічний біль». Присвячена тим, хто своєю мужністю відвернув перетворення на зону відчуження  свого рідного краю – Зіньківщини – й усієї України.

 


  Висловлюємо велику вдячність і віддаємо данину пошани всім ліквідаторам наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за їхній подвиг, відвагу, патріотизм і мужність, за врятовані життя, самопожертву і порятунок людства!           

    Щиро бажаємо їм та їх рідним і близьким міцного здоров’я, життєвої енергії, сімейного затишку, щастя, миру, добра й злагоди!


вівторок, 10 грудня 2024 р.

Вдосконалюємо цифрову грамотність



        Чергове заняття з цифрової грамотності відбулося в Хабі Зіньківської публічної бібліотеки. Координатор Хабу Лариса Криштопа провела для користувачів навчання в рамках щорічної ініціативи «Тиждень цифрової грамотності» від Міністерства цифрової трансформації України, спрямованої на вдосконалення цифрових навичок українців. Ініціатива реалізується через Єдиний державний вебпортал цифрової освіти «Дія.Освіта».

     Присутні переглянули серіал «Кібергігієна: як захиститися від фішингу» та отримали сертифікат за успішне проходження освітнього серіалу.



пʼятниця, 6 грудня 2024 р.

Наші воїни- захисники держави

 


6 грудня українці відзначають День Збройних Сил України – свято, що символізує силу, відвагу та  самовідданість наших воїнів. У цей день ми вшановуємо тих, хто щоденно стоїть на варті незалежності нашої країни, захищає її територіальну цілісність та мирне небо над головою.  

Збройні Сили України – це армія, яка пройшла крізь численні випробовування, але зберегла незламний дух та стала гордістю свого народу. Сьогодні українські воїни є символом непохитної сили, патріотизму та жертовності. Цей день нагадує нам про важливість підтримки тих, хто захищає нас від ворога. Ми дякуємо кожному солдату, офіцеру та ветерану за їхню відвагу та сміливість, за готовність пожертвувати собою заради спокою й безпеки рідної землі.

День Збройних Сил України – це також можливість згадати тих героїв, які віддали своє життя за мирне майбутнє країни. Їхній подвиг назавжди залишиться в нашій пам’яті.

Запрошуємо до читального залу Зіньківської публічної бібліотеки переглянути книжкову виставку-вшанування «Наші воїни - захисники держави», де ви, зокрема, можете познайомитися з книгою Євгенії Подобної «Форпост Охтирка», в якій розповідається про героїчну оборону міста в перші місяці повномасштабного російського вторгнення в Україну у 2022 році. В книзі увага авторки зосереджена на героїзмі звичайних людей, які об’єдналися заради захисту свого дому, і продемонстрували, як маленьке місто стало «форпостом» на шляху ворога.



 Перегорнувши сторінки книги Ігора Михайлишина «Танець смерті: Щоденник добровольця батальйону «Донбас», ви познайомитеся з особистими свідченнями  учасника війни на сході України, який добровільно приєднався до батальйону «Донбас». Мотивація добровольців, реалії підготовки бойових операцій, відчайдушні бої, внутрішні переживання  та товариська підтримка побратимів, психологічний вплив війни – все це на сторінках твору.

          Книга Сергія Трояна  «Грані війни: мережевий щоденник історика»  є унікальним літописом подій російсько-української війни, створеним на основі особистих записів автора, зроблених у соціальних мережах. Вона дає змогу глибше зрозуміти, як війна змінює свідомість і викликає потребу переосмислення історії та майбутнього.

           Вітаємо наших мужніх, незламних захисників та захисниць зі святом! Нехай цей день стане символом єдності та підтримки армії, яка захищає нашу свободу. Віримо в наших захисників, молимось за їхню безпеку та перемогу. Слава Збройним Силам України! Слава Україні!


середа, 4 грудня 2024 р.

Тиждень цифрової грамотності

 

            


           В умовах повномасштабної війни росії проти України цифрові знання мають вирішальне значення для протидії пропаганді та дезінформації, розпізнавання фейків, ефективного використання цифрових технологій для особистої безпеки. Відповідно до листа Міністерства цифрової  трансформації України від 16.11.2024 року організовано щорічну ініціативу « Тиждень цифрової грамотності". Цього року основний акцент зроблено на кібергігієні.


            З  метою вдосконалення цифрових навичок українців у Хабі,  що діє при Зіньківській публічній бібліотеці, пройшло навчання на Дія. Освіта. Користувачі ознайомилися з освітнім серіалом « Кібергігієна: Як захиститися від фішингу» і за допомоги координатора Хабу Ольги Житник навчилися відрізняти правдиву інформацію від фейкової.


            Запрошуємо користувачів і гостей міста завітати до бібліотеки і перевірити свої знання з цифрової освіти та цифрових компетентностей за допомогою освітніх серіалів, розміщених на платформі Дія. Освіта.