пʼятниця, 22 листопада 2024 р.

Три колоски, закуті дротом

 


                                                               Мільярди вір – зариті у чорнозем,

                                                                  Мільярди щасть – розвіяні у прах…

                                                              Душа горить, палає лютий розум,

                                                     І ненависть регоче на вітрах.

Василь Симоненко

        

25 листопада – страшна, чорна дата в історії нашого багатостраждального народу - День пам’яті жертв голодоморів.  Мільйони замордованих голодом, які вмирали на найродючіших чорноземах…

Щороку в цей день кожен свідомий українець у своєму вікні запалює свічку і молиться за тих, чиє життя скосив безжальний серп комуністичного тоталітарного режиму.

         В читальному залі Зіньківської публічної бібліотеки розгорнуто книжкову виставка – реквієм «Три колоски, закуті дротом», присвячену цій трагічній даті, кожен експонат якої запрошує звернутися до нашої історії, щоб зрозуміти, що ж тоді відбувалося.

         Героями книжок є реальні люди, які пережили голод і в своїх серця пронесли полум’я правди, щоб розказати молодим поколінням, всім державам світу про те, що хотіли зробити з українською нацією.  Вони закликають всіх живих пам’ятати ціну свободи, яку і зараз платить Україна у боротьбі з безжальним ворогом.

         В книгах використані опубліковані збірники документів і матеріалів, архівні фонди України, листування, свідчення очевидців.  Вони будуть цікавими для істориків,  краєзнавців,  журналістів, усіх, хто цікавиться історією Голодомору 1932 – 1933 років в Україні.

    Пропонуємо вам, шановні користувачі, переглянути унікальні видання – 17-томне зібрання книг про області України та місто Київ під назвою  «Національна книга пам’яті жертв Голодомору 1931 -1933 років  в Україні», випущені на замовлення Українського інституту національної пам’яті. Серед них і «Національна книга пам’яті жертв Голодоморів 1931- 1933 років в Україні.  Полтавська область».  Ці видання є увічненням пам’яті жертв трагедії тих років.

         Заслуговує на увагу і «Книга скорботи Зіньківщини»,  яка вміщує розділи: Літопис Голодомору, Списки жертв Голодомору та спогади очевидців.

          Незважаючи на мільйони жертв, Україна вистояла. Ані геноцид, ані репресії не знищили українського духу свободи, як і не знищать наше право на цивілізоване життя, на власну сильну державу, на майбутнє, про яке завжди мріяли українці.

         Та страшна сторінка історії нашого народу ніколи більше не повинна повторитися.

 

 

 

Немає коментарів:

Дописати коментар