четвер, 28 листопада 2024 р.

Зустріч з ароматом кави « Кавові фантазії».

 



…» Вона повинна бути чорною, як ніч, солодкою, як гріх, гарячою, як кохання, міцною, як дружба»… Так свого часу висловився Талейран про напій, смак якого вразив його у самісіньке серце – чорну каву.         

             От і наша бібліотека гостинно відчинила свої двері для членів клубу « У світі прекрасного», і запросила своїх користувачів  на Зустріч з ароматом кави « Кавові фантазії». Недарма ми зібралися в останні дні листопада, адже в цю пору вже холодно і наші гості мали змогу на собі випробувати ефект кавової магії.

            За допомогою ведучої, бібліотекаря Ольги Житник  користувачі поринули у далеке минуле, дізналися історію виникнення кавового дерева та млинка для мелення кави. А мудра притча про чашку кави змусила замислитися про сенс життя.  Переглянувши відеоролики, всі змогли поринути у загадковий світ кави, дізнатися про відомих бариста, переконатися, що  кава- це не просто тонізуючий напій. Це ритуал, спосіб проведення часу, атмосфера, розмови, цікаві кавові історії, а ще книги, які створені саме для читання з чашкою ароматного напою.



            Кавовий настрій та любов до пані кави – саме це панувало у нашій бібліотеці. Оповиті п’янким ароматом кави гості зізналися: бібліотеці вдалося залюбити їх у цей прекрасний напій.

            Тож скільки коштує чашка кави і чого вона варта? Хто його знає…Наче й нічого, а наче й ціле життя. Адже відкриває стільки можливостей…

середа, 27 листопада 2024 р.

Презентація книги письменника-земляка Артема Нестеренка «Непідробна сила»

         


           Сьогодні в арт просторі Зіньківської публічної бібліотеки відбулася презентація книги письменника-земляка Артема Нестеренка «Непідробна сила». На захід завітали шанувальники друкованого слова та гості міста.


           В щирій невимушеній атмосфері непомітно злетів час зустрічі.           
 Ведуча заходу Лариса Криштопа познайомила присутніх з автором книги, який поділився історією написання книги та створенням проєкту «Непідробна сила», який став основою для його книги.
 
У цьому творі, з іронією та глибоким аналізом, він розглядає умови, в яких опинилося українське суспільство, пропонує не тільки оригінальний стиль викладу матеріалу, а й сам є автором ілюстрацій і каліграфічних написів. 

А потім були запитання від присутніх та виступ літературного редактора книги, талановитої місцевої письменниці, директора Центру професійного розвитку педагогічних працівників Світлани Козаченко. Лейтмотивом про створений автором твір прозвучали її слова про непідробну силу українців у творенні та плеканні краси в собі та навколо себе.

Зворушливо звучали слова вітань від мами пана Артема – Наталії Михайлівни, яка підтримує сина в творчості та бажанні його подальших літературних успіхів..

Всі бажаючі мали змогу після зустрічі придбати книгу з авторським підписом. До речі, автор під час зустрічі наголосив, що всі виручені кошти будуть передані до одного з благодійних фондів на підтримку ЗСУ. 

І як постскриптум зустрічі звучать слова автора, подаровані бібліотеці на художньому постері: 
Прадавня, щедра, Батьківська земля
В горнилі волі, гідності і слави
Усіх дітей своїх Благословля 
На щастя й долю, на великі справи...
...Судилося Вкраїну боронить
В добрі й любові будувать величне.
Земля і сонце, і небес блакить - 
Це наше все, це нашим буде вічно.

пʼятниця, 22 листопада 2024 р.

Три колоски, закуті дротом

 


                                                               Мільярди вір – зариті у чорнозем,

                                                                  Мільярди щасть – розвіяні у прах…

                                                              Душа горить, палає лютий розум,

                                                     І ненависть регоче на вітрах.

Василь Симоненко

        

25 листопада – страшна, чорна дата в історії нашого багатостраждального народу - День пам’яті жертв голодоморів.  Мільйони замордованих голодом, які вмирали на найродючіших чорноземах…

Щороку в цей день кожен свідомий українець у своєму вікні запалює свічку і молиться за тих, чиє життя скосив безжальний серп комуністичного тоталітарного режиму.

         В читальному залі Зіньківської публічної бібліотеки розгорнуто книжкову виставка – реквієм «Три колоски, закуті дротом», присвячену цій трагічній даті, кожен експонат якої запрошує звернутися до нашої історії, щоб зрозуміти, що ж тоді відбувалося.

         Героями книжок є реальні люди, які пережили голод і в своїх серця пронесли полум’я правди, щоб розказати молодим поколінням, всім державам світу про те, що хотіли зробити з українською нацією.  Вони закликають всіх живих пам’ятати ціну свободи, яку і зараз платить Україна у боротьбі з безжальним ворогом.

         В книгах використані опубліковані збірники документів і матеріалів, архівні фонди України, листування, свідчення очевидців.  Вони будуть цікавими для істориків,  краєзнавців,  журналістів, усіх, хто цікавиться історією Голодомору 1932 – 1933 років в Україні.

    Пропонуємо вам, шановні користувачі, переглянути унікальні видання – 17-томне зібрання книг про області України та місто Київ під назвою  «Національна книга пам’яті жертв Голодомору 1931 -1933 років  в Україні», випущені на замовлення Українського інституту національної пам’яті. Серед них і «Національна книга пам’яті жертв Голодоморів 1931- 1933 років в Україні.  Полтавська область».  Ці видання є увічненням пам’яті жертв трагедії тих років.

         Заслуговує на увагу і «Книга скорботи Зіньківщини»,  яка вміщує розділи: Літопис Голодомору, Списки жертв Голодомору та спогади очевидців.

          Незважаючи на мільйони жертв, Україна вистояла. Ані геноцид, ані репресії не знищили українського духу свободи, як і не знищать наше право на цивілізоване життя, на власну сильну державу, на майбутнє, про яке завжди мріяли українці.

         Та страшна сторінка історії нашого народу ніколи більше не повинна повторитися.

 

 

 

«Незламний дух нескореної нації» (20 років «Помаранчевої революції»)

 


          2024 рік - це 20 років з того моменту, як в Україні вибухнули масові протести, які змінили не лише політичний ландшафт країни, але й саму її національну ідентичність. «Помаранчева революція», що стала кульмінацією боротьби за чесні вибори та демократичні цінності, залишила глибокий слід в історії, культурі та політиці України. Ось уже два десятиліття ми переосмислюємо її значення та вплив на майбутнє.

         «Помаранчева революція» стала символом незламного духу українського народу, який був готовий виступити за свої права і за демократію, незважаючи на тиск та насильство з боку влади. Наприкінці 2004 року Україна опинилась на порозі важливих змін. Вибори президента в листопаді того ж року, під час яких виникли серйозні порушення, стали каталізатором народного протесту. Вони організували мирні акції, які тривали майже три тижні, на яких тисячі людей зібрались на Майдані Незалежності в Києві. Ця революція стала боротьбою за право вибору, за демократію, за справедливість. Символом протесту стали помаранчеві стрічки, що стали маркером національної єдності та громадянської свідомості. 

 


     З нагоди цієї дати в читальному залі Зіньківської публічної бібліотеки презентовано перегляд літератури  «Незламний дух нескореної нації», де представлені книги, які не лише поглиблять ваші знання про ці історичні події, а й дають відчути дух того часу через сторінки, що відображають боротьбу за демократію, права людини та незалежність.


           У книзі «Коротка історія України» автор надає стислий, але змістовий опис  ключових подій Помаранчевої революції. Подія стала важливим етапом у розвитку незалежної України.

         В книзі Станіслава Кульчицького «Українська революція», автор простежує хід та наслідки революції, аналізує роль основних політичних гравців і вплив подій на суспільство. Розглядаються соціальні, політичні та морально-психологічні аспекти протестів, а також їхній вплив на розвиток української ідентичності та демократичних процесів в країні.

Книга Данила Яневського «Обличчя «Помаранчевої» революції» ще одне видання, в якому розглядаються події 2004 року через призму особистих історій учасників протестів на Майдані. Про людей, які стали символами революції, їхні емоції, мотивацію та переживання в часи політичної боротьби.

         В книзі Ліни Костенко «Записки українського самашедшого», про події двадцятирічної давнини розповідається лише в деяких розділах. В них майстер слова передає амбівалентні почуття до революційних подій, піднімає питання національної ідентичності, духовної кризи і пошуку справедливості в умовах політичної боротьби.  

          Важливо, що Майдан став не лише географічним центром протесту, а й символом боротьби за майбутнє. Міста та села по всій країні досі зберігають спогади про ці знаменні події. На площах і вулицях, що стали свідками боротьби, ми знаходимо символи стійкості і гідності. А наші мужні захисники та захисниці щодня на полі бою доводять, що ідеї Помаранчевої революції живі, і ми завжди будемо відстоювати ідеали добра, справедливості та вільного майбутнього своєї країни!

 

 








середа, 20 листопада 2024 р.

Патріотична інформіна «Події, які змінили історію»

 


День Гідності і Свободи окроплений кров’ю,

Не окроплений – залитий кров’ю героїв.

Їх палили, гнали, били, рвали і стріляли,

Кров лилася на Майдані, смерть страшна гуляла.

         Україна – це територія гідності й свободи. Це підтвердили дві революції – Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція 2013-2014 років, Революція Гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли її громадяни продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи.

         Щорічно 21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Нам може здаватися, що це все було ніби вчора. Але ні, сьогодні виповнюється 11 років від початку Революції Гідності, яка стала символом Свободи та Гідності українського народу, залишила визначальний і незабутній слід в історії.

Небесна сотня… Вони підняли людей на боротьбу. Сотні проповідей є ніщо, в порівнянні з тим, що вчинили для нас ці люди. Адже їх вчинок - то велика жертовна любов. Україна заплатила високу ціну за європейський вибір на Майдані і на фронтах Донбасу.

         Українці й сьогодні проходять нелегкий шлях, демонструючи свою гідність, своє прагнення до свободи. Революція Гідності стала важливим чинником стійкості українців під час війни росії проти України.

          На сторінках багатьох сучасних книг закарбований надзвичайно важливий новітній період України і це допомагає всім нам згадати, побачити наскільки той час був епохальним кроком до зміни свідомості української нації.

                                                               


         Цій знаковій події на абонементі Зіньківської публічної бібліотеки організований перегляд літератури «Нас Не Здолати!». На ньому експонується література, серед якої публіцистика, поезія, спогади учасників та самовидців подій, численні фотографії.

          Герої Небесної Сотні… Вони заплатили найвищу ціну за свободу нашої держави. У книзі Галини Дацюк «Янголи Небесної Чоти»  - про тих, хто має найвищі духовні чесноти - віру, надію, любов. Про тих, хто стали янголами нашої землі.



         Видання Олександра Стражного «Менталітет Майдану» покликане допомогти зрозуміти, чим був Майдан для українців. У ньому динамічно подана хроніка подій, що відбувалася в Україні в листопаді 2013  - лютому 2014 років. Емоції  та  факти складаються в єдиний портрет - портрет сучасності. Це видання - живий підручник.


         Роман-реквієм Василя Базіва «Армагєддон на Майдані», в основі якого - реальні події, герої  і нелюди, - перше художнє полотно про події в Україні, що ввійшли у всесвітню історію під священною та магічною смислоформою  - МАЙДАН. В основу роману покладено вшанування пам’яті активіста Юрія Вербицького та всіх героїв, полеглих за Україну в 2014 році.


         Жорстка й відверта розповідь про події на Майдані та поза ним, про маловідомі подвиги повстанців та їхній побут, про «героїв» антимайдану та його спонсорів у романі Сергія Ухачевського «Легенди нескореної зими».


         У віршах, новелах і публіцистичних одкровеннях книги «Блокпост» - пережита автором Борисом Гуменюком правда Майдану і війни. Так  бачили, відчували і думали мільйони, а тільки він знайшов такі слова.

         Низький уклін і вічна слава полеглим Героям Небесної Сотні та українським воїнам, які поклали своє життя за незалежність України у війні з російським агресором. Нехай їхня жертовність і безмежна любов до свого народу і Батьківщини будуть для майбутніх поколінь найважливішою життєвою заповіддю.

         Весь світ захоплюється незламністю духу українського народу, мужністю та героїзмом наших захисників, які захищають свій народ, свою Україну! Боротьба  з ненависним ворогом продовжується. Перемога буде за нами!

 

понеділок, 18 листопада 2024 р.

1000 днів Незламності

 


19 листопада минає  тисяча днів героїчної, нерівної боротьби українських військ  з переважаючим ворогом російської федерації.

         1000 днів надлюдських зусиль у боротьбі з тими, хто прийшов на нашу землю з однією метою – зламати, підкорити, знищити, а отримав 1000 днів небаченого героїзму, мужності, вірі та любові до свободи та своєї країни.

         Цей день - нагадування про нашу силу, про нескореність і віру в перемогу. Разом, завдяки нашим захисникам і захисницям, підтримці волонтерів та кожного з нас, ми пройшли цей шлях і продовжуємо йти далі , до перемоги.

       Дякуємо синам і донькам України за мужність, за те, що не стали на коліна перед агресором, не скорилися загарбнику і відстоюють кордони держави. Саме завдяки вам твориться новітня історія України. Завдяки вашому незламному духові відроджується нація.

Зіньківська публічна бібліотека  запрошує переглянути книжкову викладку літератури «1000 днів незламності»,  яка познайомить з творами сучасних майстрів слова, в яких висвітлюється стійкість та мужність нашого народу у боротьбі за свою свободу, неймовірна єдність сучасних героїв, які щохвилини ризикують своїм життям заради захисту країни та омріяної перемоги.



четвер, 14 листопада 2024 р.

Майстер клас з квілінгу «Паперове мереживо»

 


      За вікном кружляє осінь, саме ця пора року надихає творчих людей відтворювати красу нашої природи в невеликих композиціях виготовлених з паперу в стилі квілінг.

       Квілінг - це дуже популярний вид рукоділля. З допомогою цієї техніки можна зробити величезну кількість листівок, картин, скриньок та інших цікавих штучок.

       Саме такому виду мистецтва було присвячене чергове заняття салону "Світ рукотворного дива", яке провела керівник Лариса Криштопа.


Для постійних учасників салону, гостей міста та внутрішньо переміщених осіб в арт просторі Зіньківської публічної бібліотеки було організовано майстер клас з квілінгу "Паперове мереживо".
На захід була запрошена талановита зіньківчанка, керівник гуртка "Квілінг" Центру позашкільної освіти "Мрія" Зіньківської міської ради Олена Максакова, яка розповіла про сучасний вид мистецтва , представила презентацію "Мистецтво квілінгу. Паперове мереживо та універсальний конструктор" та провела майстер клас.




Разом з постійними учасниками салону, ученицями Зіньківського ліцею ім. М. Зерова та вихованцями гуртка «Квілінг» Центру позашкільної освіти «Мрія» Зоряною Колупаєвою, Ніною Миколаєнко власноруч створили оригінальну композицію «Українська осінь» з блакитно-жовтою стрічкою, яка символізує стійкість і незламність українського народу та віру в Перемогу.



Приємною кульмінацією заходу стало читання вірша «Осінь» у виконанні вихованки Центру позашкільної освіти «Мрія» Зоряни Колупаєвої.


Для присутніх заходу було підготовлено виставку робіт з квілінгу вихованців Центру позашкільної освіти «Мрія» «Краса створена своїми руками».


Учасники заняття отримали незабутні враження, захоплення та радість,  теплоту щирих  порад.



середа, 13 листопада 2024 р.

Літературно- біографічний екскурс «Не згасне світло таланту» /135 років від дня народження О. Вишні, прозаїка, гумориста, сатирика/

 

Стражденний син стражденного народу.

Кришталь з його кривавої сльози.

Він не згинавсь, хоч як гула негода

І не здригавсь від гуркотів грози, 

Змагавсь він із життям самим.

     Тисячоліттями українці зберігали й передавали наступним поколінням дотепні історії,  анекдоти , жарти… Наш народ завжди мав гарне почуття гумору, дуже часто виводив ворога з рівноваги глузуванням з нього, насмішками. А вже тоді впевнено бив його. Під час повномасштабної війни в Україні гумор став  своєрідним знеболювальним та допомагає переживати складні ситуації в боротьбі з ворогом.

      Однією з яскравих постатей серед визначних українських сміхотворців, гумористів і сатириків є Остап Вишня, 135 років від дня народження якого відзначають 13 листопада.



     З нагоди відзначення дня народження  чародію сміху в читальному залі публічної бібліотеки для членів клубу «Пані позитив» був проведений літературно - бібліографічний екскурс «Не згасне світло таланту».

     Тут зібралися любителі гумору  й пошановувачі  творчості письменника, які разом з бібліотекарем Валентиною Зеленською доторкнулися до могутнього і рідкісного таланту митця, його любові та поваги до людей, до природи.  Творчий набуток його  в усьому - невичерпний і неосяжний своєю винятковістю.

     Присутні подорожували сторінками невідомих фактів з життя Остапа Вишні та переглянули фрагменти відеофільмів «Влада таланту», «Життя великих», «Невідоме в історії Остапа Вишні»  та ін. Доповненням заходу стала викладка літератури «Чародій сміху».


    Акордом дійства звучало живе, яскраве слово О.Вишні та його неповторні усмішки «Якби моя бабуся встали», «Зенітка», «Дикий кабан або вепр», гумореска « Ярмарок» та інші.

четвер, 7 листопада 2024 р.

Краєзнавчий арт-проєкт "Спадок поколінь"





Напередодні Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва читальний зал Зіньківської публічної бібліотеки  засяв різнобарв’ям української вишивки.

Автентична вишивка нашого краю, одяг, який носили наші далекі пращури, пошитий, вишитий, зібраний та збережений дбайливими руками самобутніх майстринь Зіньківщини, спадок, який передається з покоління в покоління був представлений українськими вишитими сорочками на полотні, плахтами та керсетками, поясами  та жіночими спідницями, фартухами та хустками, взуттям. Огортали своїми крильми старовинні рушники, полонили погляд картини.

         Бібліотекарі Лідія Колоша, Лариса Криштопа та Софія Олефір представили учасникам заходу краєзнавчий проєкт «Спадок поколінь», метою якого було знайомство користувачів бібліотеки та гостей заходу з національним вбранням із приватних колекцій зіньківчан.

         На зустріч завітали користувачі бібліотеки, гості, шанувальники старовини, майстрині української вишивки, поети рідного краю, краєзнавці, учні 11-Б класу Зіньківського опорного ліцею №1.

         Розпочався захід із стилізованої сценки  у виконанні Лариси Криштопи  та Віти Корецької про стару дерев’яну скриню, яка зберігає в собі цінний скарб -  вишиванки.

          А потім присутні знайомилися (у відеозапису) з розповідями майстринь: Валентини Степури, родом із с.Тарасівка та Марини Заставської, вчителя із с.Шилівки.

         Свою колекцію рушників презентувала жителька с.Проценки Валентина Павлова. Гагна Литовець-Гайдаш, голова літературно-мистецького об’єднання «Свічадо», співавтор дослідження про вишивку Зіньківщини, розповіла, як читати український рушник.

         Впліталась у канву зустрічі розповідь нашої знаної краєзнавиці Лесі Літвішко про характерні ознаки української вишивки, притаманні саме зіньківським майстриням.

Звучали на заході чудові поезії наших землячок Лідії Педорченко, Лариси Мельник, Ганни Литовець-Гайдаш.

         Про неповторність та вишуканість національного вбрання, яке передається у спадок, розповіла керівник зразкового художнього колективу гуртка «Творча майстерня «Струмочок», керівник музею етнографії «Українська світлиця», який діє при центрі позашкільної освіти «Мрія» Зіньківської міської ради, Людмила Гавриленко. Чудовим завершенням зустрічі стала проведена нею екскурсія до музею.

Наш захід вкотре нагадав всім про силу нашої нації та важливість збереження традицій, а всіх, хто дотичний до творення багатої спадщини української культури, її неоціненних витворів ми вітаємо з прийдешнім святом працівників культури та майстрів народного мистецтва. Нехай ніколи не зміліє криниця вашої творчості та наснаги, дякуємо ЗСУ за можливість жити і працювати під мирним небом!