середу, 19 березня 2014 р.

Зіньківщина, рідний край

         

   Для бібліотекарів Зіньківської центральної районної бібліотеки вже стало доброю традицією проведення презентацій нових книг про Зіньківський край. Цікаво пройшла і презентація книги « Зіньківщина, рідний край», виданої в 2013 році в місті Полтава . Цей  захід відкрила  в.о директора централізованої бібліотечної системи Тоцька Наталя Вікторівна , відзначивши, що на це свято  прийшли відомі і шановані люди рідного краю, які не дають нам усім забути свій родовід, історію свого краю – це Володимир Петрович Прислонський, Василь Трохимович Міщенко, Петро Васильович Сахно, Олексій Георгійович Кулібаба та інші жителі нашого міста, учні аграрного ліцею, а також гості Анатолій Володимирович Салій,завідуючий кафедрою Української медичної  стоматологічної академії м. Полтави , Микола Миколайович  Гриценко, бібліограф центральної районної бібліотеки,Олександр Володимирович Сірий , лікар Полтавської міської лікарні №1, Микола Стефанович Ткачик, краєзнавець.    Ведучі заходу Лідія Колоша та Тетяна Жук надали слово укладачеві цієї книжки та авторові 5 нарисів, які вміщені в цьому виданні  Миколі Гриценко, який розповів  про значну дослідницьку роботу по вивченню минулого Зіньківщини та результати пошуків у архівних установах міста та області. Відомий краєзнавець  Анатолій Володимирович Салій розповів про написання нарису
« Саранчови», який увійшов до книги « Зіньківщина, рідний край», про збирання матеріалів про дворянські родини Зіньківщини ,  про роботу  над збіркою « Історія дворянських родів Зіньківського повіту», а ще багато цікавого  про купця Воздвиженського, який багато зробив для розвитку міста Зінькова у свій час. Краєзнавець Олександр Володимирович Сірий привітав усіх з виданням книжки, розповів  про родину Бразолів. Цей матеріал  зацікавив багатьох присутніх в читальному залі бібліотеки. Прикро, що часу було обмаль, адже кожен хотів сказати про ту роботу, яку вони проводять у пошуку матеріалів про наших краян , про яких ми багато ще не знаємо .А й справді,   « що ми знаємо про тих, хто ходив нашими вулицями, будував наші школи, а іноді жив у тих будинках, які ми сьогодні справедливо вважаємо своїми?»,як пише у своєму нарисі Анатолій Володимирович Салій. Микола Стефанович Ткачик поділився своїми думками щодо написання історії переселення лемків в Україну. У це видання книги вміщено його нарис « Довга дорога з батьківських земель на Велику Україну ( спогади про колишніх мешканців села Кам᾽янка)» . Згадали і про тих хто не зміг прийти на презентацію книги ,але внесли певний вклад в її написання – це Георгій Шевченко, житель села Лютенські Будища, який пройшов важкі випробовування в Антарктиді і написав «Спогади про Антарктиду» та Світлану Козаченко, вчителя української мови та літератури Зіньківської спеціалізованої школи №1. Вона  коригувала матеріали книги, які готувалися до друку. Цей захід став святом для всіх присутніх, бо кожен мав можливість потримати видання в руках, почитати новий , ще не відомий раніше матеріал про рідний край, про людей, які прославили його.




          Подякували  невтомним дослідникам – краєзнавцям  за проведену роботу  читачі  бібліотеки Василь Трохимович Міщенко та Семен Іванович Радченко. Було  багато запитань до виступаючих, щодо купця Воздвиженського, родину Бразоля, дворянство Зіньківщини, історії розвитку села Покрівського.   В.о директора Зіньківської ЦБС Тоцька Наталя Вікторівна подякувала гостям за приїзд на Зіньківщину , за цікаві розповіді, відзначивши, що основне завдання бібліотечних працівників району, отримавши цю книжку  ,популяризувати її серед жителів району і вручила кожному квіти.

Немає коментарів:

Дописати коментар