середа, 8 січня 2025 р.

Навчаємо, консультуємо

 

Днями у КЗ «Зіньківська публічна бібліотека» відбулася чергова консультація в рамках роботи Хабу цифрової освіти, що діє при бібліотеці. Координатор Анастасія Павленко надала професійну допомогу жителю громади, який звернувся з питаннями щодо користування сучасними технологіями.

         Тематика консультації була різноманітною: налаштування електронної пошти; безпечне використання Інтернет ресурсів. Особливу увагу було приділено питанням цифрової безпеки та ефективного пошуку інформації.

         Хаб цифрової освіти при бібліотеці – це місце, де кожен житель Зіньківської громади може отримати якісну консультацію, нові знання та навички. Ми раді допомагати в освоєнні сучасних технологій і робити їх доступними для всіх.

         Запрошуємо вас відвідати Зіньківську публічну бібліотеку та скористатися послугами нашого Хабу за адресою: м.Зіньків, вул.Міщенка Сергія Героя України,1!

понеділок, 6 січня 2025 р.

«Я - українець! Ось і вся моя автобіографія» (до 90-річчя від дня народження Василя Симоненка, українського поета, журналіста, краянина)

 



«Ти знаєш, що ти  - людина?», «Можна все на світі вибирати, сину, вибрати не можна тільки Батьківщину…», - певно, кожному українцеві знайомі ці пронизливі рядки віршів Василя Симоненка, одного з калинового грона шістдесятників, митця з чіткою громадянською позицією, який писав так само  яскраво, як і жив.

         Його віршами захоплюються дорослі і діти. Його ім’я серед 100 видатних особистостей занесене до Альманаху пошани й визнання Полтавщини. У різний час його іменем було названо п’ять літературних премій.


         Поет прожив коротке життя, але лишив  по собі глибокий слід у нашій літературі, в серці народу.

Вшановуючи пам’ять про Василя Симоненка, нашого краянина, родом із Лубенщини, лауреата Шевченківської премії (посмертно), працівники читального залу бібліотеки організували книжкову виставку: «Я- українець! Ось і вся моя автобіографія». На ній представлені збірки творів Василя Симоненка та ряд документів, які досліджують літературну спадщину поета.

         Завітайте до бібліотеки, прочитайте його твори. Якби поет дожив до наших днів, він, без сумніву, був би серед глашатаїв Української Свободи. Адже на кожному з його листів, що зберігалися  у Світличних, у верхньому лівому кутку каліграфічно виведене таке близьке кожному з нас нинішніх – «Слава Україні!».


пʼятниця, 3 січня 2025 р.

«Свято Водохреща – традиції та духовність» Літературно – мистецька зустріч

 


Щоб Ісус, що охрестився,

За нас сьогодні заступився!

За весь наш рід, і за родини,

За нашу неньку Україну!

     Січень - перший місяць року й зазвичай він був найсуворішим зимовим місяцем, з морозами та снігом. Саме на цей місяць припадає свято Водохреща, або Богоявлення, що позначене особливою поетичністю. За старим календарем Водохреще відзначалося 19 січня. Після переходу Православної церкви України на новий (новоюліанський) календар, святкування Водохреща у 2025 році  припадає на 6 січня. Щоб зберегти память про наших предків, про їхні звичаї та обряди, в читальному залі публічної бібліотеки для користувачів  була проведена літературно-мистецька зустріч «Свято Водохреща - традиції та духовність».


     Бібліотекар розповіла  про  витоки свята Водохреща. Водохреща - чисто християнський  звичай,  що  прийшов  до нас  разом з християнством і зайняв  одне з  найповажніших місць  серед  традиційних  свят  нашого  народу, яке несло із собою добро, мир, світлі надії, родинний затишок, найкращі побажання, колядки і щедрівки - унікальні культурні цінності минулих поколінь.

Ведуча підкреслила, що український композитор  Микола Леонтович написав  музику до народної щедрівки, яка виконується у всьому світі. Чудово доповнювали розповідь відео-презентації  «Водохреща» та викладка літератури «Традиції зимових свят». Атмосфера, яка супроводжувала свято, була напрочуд щирою, душевною, піднесеною. На святі присутні виконували щедрівки та українські пісні.