пʼятниця, 27 червня 2025 р.

Конституція – оберіг нашої держави


         28 червня – особлива дата в історії нашої держави. Саме  цього дня у 1996 році Верховна Рада України прийняла Основний Закон – Конституцію України, яка закріпила правові основи незалежної держави, її суверенітет, територіальну цілісність, демократичний устрій, права і свободи громадян.

До важливої дати в історії українського державотворення в читальному залі Зіньківської  публічної  бібліотеки оформлено  книжкову виставку «Конституція – оберіг нашої держави».

На виставці можна переглянути  видання з історії прийняття Основного Закону України, також є книги для дітей, де в доступній формі розповідається про права, свободи та обовязки громадян України, більш дорослому користувачу будуть цікавими матеріали з правознавства, суспільствознавства та громадянської освіти.



Про процес створення Конституції Пилипа Орлика, першої української Конституції,  яка визначала основи державного устрою козацької держави, можна дізнатись, переглянувши видання «Конституційний Акт, прийнятий 5 квітня 1710 року під керівництвом Гетьмана Пилипа Орлика».


Книга П.І.Орлова «Основи правознавства» познайомить з питаннями правознавства, державного і правового розвитку України, де визначено головні інститути держави і права, основні положення конституційного, адміністративного, цивільного, природоохоронного, трудового і кримінального прав, тенденції  розвитку цих галузей в Україні.


«Я і Конституція» - книга де автори, розповідають наймолодшим нашим користувачам, що таке  Конституція та порівнюють її з компасом, що допомагає не збитися зі шляху.


         Ще одна книга для дітей Ю.Марченка «Проста Конституція»  - це цікавий формат альбому з елементами коміксів, закладок, цікавих текстів, яка теж допомагає нашим допитливим маленьким користувачам розумітися на таких серйозних речах як держвотворення, наші права та обов’язки.

         Сьогодні Україна бореться за свою незалежність та затверджені в Конституції демократичні права та свободи своїх громадян. Ціною життів кращих її синів та доньок виборюється право українців на європейське майбутнє під мирним небом.

Запрошуємо до перегляду виставки в бібліотеці. Сподіваємося, що запропонована нами підбірка книг та документів допоможе усім бажаючим послідовно розглянути основні етапи становлення та розвитку української конституційної ідеї.

Вітаємо з Днем Конституції України і бажаємо всім нам омріяного миру та процвітання нашій незалежній державі!

 

 

 

пʼятниця, 6 червня 2025 р.

Літературна вітрина «Літо з книгою»

 


   Сонячного літнього дня КЗ «Зіньківська публічна бібліотека» відкрила в міському парку Вічної Слави читальний зал під відкритим небом. Для відвідувачів парку бібліотекар Лариса Криштопа підготувала літературну вітрину «Літо з книгою», на якій була представлена цікава література для читання влітку.

   Під час заходу користувачі мали можливість переглянути книги сучасних українських та зарубіжних письменників.

Привернула увагу зіньківчан книга Дари Корній «Чарівний звірослов українського міфу». Унікальне видання про магічних істот, які населяють українську міфологію. Авторка у захопливій формі поєднує фольклор і сучасне бачення, відкриваючи  світ, де межа між реальністю та казкою майже невловима.



Любителі українських детективів ознайомилися з книгою «Таємне джерело»  Андрія Кокотюхи. Несподівані повороти, колоритні герої, атмосфера таємниці — усе це створює напругу, яка тримає до останньої сторінки. Розслідування, що веде не лише до розкриття злочину, а й до глибин людської душі.

Зацікавив відвідувачів і роман «Брошка гімназістки» Ольги Саліпи. Історичний роман із нотками детективу, що переносить читача у Львів початку ХХ століття. Таємниці минулого, жіночі долі та атмосфера старого міста — все переплетено у захопливому сюжеті.


Книгу Олеся Бердника «Зоряний корсар» переглянули любителі фантастики.
Автор поєднує  у своїй прозі космічні подорожі з роздумами про духовність, свободу й  людське призначення. Захопливо та глибоко водночас.

А той, хто любить романтичну атмосферу знайомився з книгою Джулії Куїнн «Бріджертони». Вишукана романтика у стилі регентської Англії. Серія про родину Бріджертонів, яка підкорила серця мільйонів. Дотепні діалоги, блискучі бали, несподівані почуття — усе, що треба для літнього читання з чашкою чаю.

        Шановні користувачі! Знайомтесь з книгами, обирайте собі найцікавіші! Нехай це літо запам’ятається вам гарними враженнями від прочитаних  творів. Чекаємо вас у нашій бібліотеці!

 

вівторок, 3 червня 2025 р.

четвер, 29 травня 2025 р.

Навчання з кібергігієни в бібліотеці: крок до цифрової безпеки

 


КЗ «Зіньківська публічна бібліотека» активно долучається до цифрової трансформації суспільства та підвищення рівня кіберобізнаності громадян. На базі Хабу цифрової освіти, який діє при бібліотеці, було проведено навчання для мешканців громади за освітнім серіалом «Базові знання з кібергігієни» на платформі Дія.Освіта.

У час, коли більшість державних і фінансових послуг стали цифровими, громадяни мають знати, як захистити себе в онлайн-просторі. Кібергігієна - це базовий набір знань, який дозволяє уникати шахрайства, крадіжки персональних даних, втрати доступу до облікових записів та інших загроз у мережі Інтернет.

Безпека в Інтернеті починається з поінформованості: зробімо разом перший крок до цифрової грамотності та захищеного онлайн-життя!

пʼятниця, 23 травня 2025 р.

Шляхами слов’янської писемності і культури

 

Слов’янська писемність стала потужним поштовхом для розвитку національних мов і літератур. Вона сприяла поширенню грамотності, духовної літератури та освітнього руху серед слов’янських народів. Кирило і Мефодій не просто створили алфавіт — вони відкрили двері до знань і культури для цілих поколінь.

Щороку, 24 травня відзначається День слов’янської писемності і культури на честь святих Кирила і Мефодія — творців слов’янської абетки, просвітителів, які залишили глибокий слід у розвитку культури, освіти й духовності слов’янських народів.

До цього дня у КЗ «Зінькіській ПБ» створена тематична викладка літератури під назвою «Шляхами слов’янської писемності і культури».

Слов’янська культура — це багатий духовний спадок, який об’єднує народи спільною історичною пам’яттю. Вона проявляється у фольклорі, звичаях, музиці, архітектурі та мистецтві. Кожна книжка на викладці є нагадуванням про глибоке коріння, з якого проросла сучасна культура багатьох країн Європи.

Знання своїх витоків — крок до глибшого розуміння себе й світу навколо. Запрошуємо всіх бажаючих завітати до бібліотеки та доторкнутися до джерел слов’янської духовності й писемної спадщини!

четвер, 22 травня 2025 р.

Виставка-ракурс «Україна – земля героїв» (до Дня Героїв України)

 

Україна – це не лише мальовнича земля, багата на традиції, культуру й мову. Це – земля героїв, що крізь віки ставали на захист рідної землі, її гідності й свободи.

      День Героїв, який ми щороку відзначаємо 23 травня – це день пам’яті й шани борцям за незалежність України. День глибокої вдячності всім героям за волю України – від лицарів Київської Русі й козацтва, до воїнів УПА, Героїв Небесної Сотні та захисників і захисниць, які сьогодні стоять на варті миру і життя.

     Герої – це не лише постаті з підручників історії. Це ті, хто й нині стоїть на «передовій». Це і воїни Збройних Сил України, і добровольці, і медики, і волонтери. Особливе місце у наших серцях займає пам’ять про героїв Зіньківщини, які загинули у війні росії проти України. Їхні імена навіки викарбувані в історії нашого краю. Ми низько схиляємо голови перед мужністю, честю й жертовністю наших земляків, які стали на захист рідної землі.


      Вічна пам’ять полеглим.

      Слава Україні! Героям Слава!

      До Дня Героїв КЗ «Зіньківська публічна бібліотека» підготувала в читальному залі особливу експозицію до тематичної виставки-ракурсу «Україна – земля героїв», яка  присвячена мужнім борцям за свободу України – від славетних козаків до захисників сьогодення.

     На виставці представлені:

  • -         видання, які розкривають героїчні подвиги українських воїнів — борців за волю України;
  • -         матеріали про Героїв Небесної Сотні;
  • -         краєзнавча література, яка висвітлює мужність, героїзм, стійкість та відвагу наших земляків воїнів-захисників за волю й свободу української землі;
  • -         пам’ятні слова, що зворушують до глибини душі.

      Запрошуємо мешканців нашої громади відвідати нашу книгозбірню й згадати усіх, хто боровся за наше майбутнє.

      Вшануємо героїв разом!


середа, 14 травня 2025 р.

Етно-побачення «Життя у вишиванці, а вишиванка — це життя» з берегинею української вишивки Валентиною Павловою (до Дня вишиванки)

 


15 травня українці відзначають свято неповторної краси та барвистої української культури - День вишиванки.

Вишиванка - не просто вбрання. Це - код нації, вишитий на полотні. Це - любов до рідної землі, зашита в кожному хрестикові.

Напередодні цього свята у Зіньківській публічній бібліотеці відбувся теплий, душевний захід -  етно-побачення «Життя у вишиванці, а вишиванка - це життя».

Учасників салону «Світ рукотворного дива» та запрошених користувачів зібрала тепла зустріч із берегинею української вишивки - Валентиною Павловою.












Вечір запалила краса та душевність розповіді гості про таємниці вишиваного орнаменту, символіки та захисних сил української вишивки.

Зустріч провела керівник салону Лариса Криштопа.

Особливою окрасою заходу стало музичне оформлення у виконанні учня Зіньківської музичної школи ім. Порфирія Батюка Антіна Колісника.


Прекрасний вірш «Українська вишиванка» прочитала Дарина Левошко учениця Зіньківського ліцею ім. Миколи Зерова.


А ще всі бажаючі змогли долучитися до майстер-класу «Узори, народжені серцем».


Яскравим доповненням етно-побачення стали автентична фотозона та книжкова виставка «Вишиванка - одвічний предків талісман».




            Переживаючи надзвичайно важкі часи, ми все ж одягаємо вишиванку та гордо заявляємо, що ми єдині і в єднанні - наша міць! Ворогу ніколи не здолати українську волелюбність, силу духу та всепереможну життєлюбність.

Вітаємо зі святом вишиванки! Хай у ваших серцях завжди звучить симфонія любові і гармонії, взаєморозуміння, надії на мирне майбутнє! 

понеділок, 12 травня 2025 р.

Майстерня радості «Мама – сонечко в сім’ї, ми - промінчики її»

 



У травні, коли все довкола розквітає, а серця наповнюються теплом, бібліотекар КЗ «Зіньківська публічна бібліотека» Зіньківської міської ради Павленко Анастасія провела яскравий, зворушливий та пізнавальний захід — майстерню радості «Мама – сонечко в сім’ї, ми – промінчики її».



Захід проходив на базі ясел-садка №1«Ромашка», де маленькі вихованці разом із бібліотекарем поринули у світ любові, турботи та родинного тепла.
Він був приурочений до Дня матері, а також містив невеличке, але важливе нагадування про День Європи, який символізує єдність, мир і дружбу між народами.



Основною частиною стало створення листівок для мам,– як символу любові, вдячності та тепла, яке діти щодня отримують від них.

На завершення заходу діти отримали напутні слова про важливість любові в родині, доброти та взаєморозуміння, а також дізналися, що вся наша країна — частина великої європейської родини, яка цінує мир і єдність.


Радісні світлини з майстер-класу стануть яскравим спогадом про щиру дитячу творчість та незабутній день.
Дякуємо яслам-садку №1«Ромашка» за теплий прийом і співпрацю!

Вітаємо всіх матусь України з прийдешнім святом матері, та бажаємо нашим найріднішим, найпрекраснішим мамам добра, радості, щастя та безпечного мирного неба і перемоги!

четвер, 8 травня 2025 р.

Книжкова панорама «В об’єктиві Європа» (до Дня Європи)

 


    

   Європа - це простір багатовікової культури, багатогранних традицій та невичерпного прагнення до свободи. Саме ці цінності сьогодні об’єднують Україну з європейською спільнотою.

   9 травня, разом із країнами Європи Україна відзначає День Європи. Він присвячений єдності та миру країн, які входять до Європейського Союзу.
Українці єдині з народами Європи, спільними зусиллями ми сповідуємо ідеали та цінності демократії. Разом виборюємо гідне, справедливе та мирне соціальне, економічне і політичне життя європейських країн.

Україна – це частина Європи і це наше свято! Ми відзначаємо його разом із усім цивілізованим світом.

З цієї нагоди Зіньківська публічна бібліотека підготувала цікаву книжкову панораму «В об’єктиві Європа», на якій представлені книги про історію та культуру європейських народів,
літературні шедеври письменників різних європейських країн,
видання про мистецтво, архітектуру та подорожі Європою, дослідження про європейські цінності, права людини та демократію.



       Повномасштабне вторгнення росії в Україну стало тяжким  випробуванням для всього континенту. В ці важкі часи Європа стала справжнім другом та підтримкою для українців. Європейські країни відкрили свої двері для мільйонів біженців, надали гуманітарну допомогу, військову підтримку та стали важливими союзниками на міжнародній арені.

Україна, у свою чергу, показала усьому світу приклад мужності, незламності та прагнення до свободи, що є основоположними цінностями європейської цивілізації.

    Наша книжкова виставка покликана нагадати про ту спільну культурну спадщину, що обєднує Україну та Європу, і про ту майбутню спільну дорогу, яку ми будуємо разом.

     Вітаємо з Днем Європи! Це свято у черговий раз нагадує  нам, що Європа починається не за кордоном України – вона починається у серці кожного українця!

      Запрошуємо всіх бажаючих відвідати  виставку та доторкнутися до багатства європейської культури!


середа, 7 травня 2025 р.

«Роки війни - століття пам’яті»



Травень - особливий місяць у нашій історичній пам’яті. Саме в ці дні ми згадуємо тих, хто не повернувся з поля бою Другої Світової війни, тих, хто кував перемогу в тилу, і тих, хто своєю мужністю та стійкістю зупинив нацизм у найстрашнішій війні ХХ століття.

В Зіньківській публічній бібліотеці відкрито тематичну виставку-реквієм «Роки війни - століття пам’яті», присвячену Дню Перемоги в Європі та Дню пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років.

Ця виставка - не просто книжкова полиця з літературою. Це - тиха розмова з минулим, заклик зупинитися в щоденній метушні та згадати: як багато було втрачено заради того, щоб прийдешні покоління могли жити у світі, говорити рідною мовою, ростити дітей і будувати майбутнє. Це нагадування про те, якою ціною дістається перемога над авторитаризмом та хворобливими мріями схиблених диктаторів.

На виставці представлено добірку літератури, яка охоплює різні аспекти воєнного лихоліття. Кожна книга - як жива пам’ятка, яка не дозволяє стерти з пам’яті ті роки болю, втрат і незламної сили духу.

Також увагу на виставці приділено ролі України у Другій світовій війні - героїзму українських солдатів, внеску жителів Полтавщини в загальну перемогу, а також тій страшній ціні, яку заплатила наша земля за визволення від нацистської окупації. Кожна сторінка відкритої книги - це крик покоління, що пройшло через пекло і зуміло зберегти людяність.

Нехай ця виставка стане містком між поколіннями, нагадуванням про те, що справжня перемога - це не лише військовий тріумф, а перемога пам’яті над забуттям, перемога людяності над жорстокістю. Сьогодні, коли світ знову стикається з викликами, приклади незламності і відданості з минулого набувають нового змісту та актуальності.

Запрошуємо усіх мешканців та гостей громади відвідати Зіньківську публічну бібліотеку, ознайомитися з матеріалами виставки та схилити голову перед подвигом мільйонів. Пам’ятаємо, щоб жити! Читаємо, щоб не забути!

середа, 30 квітня 2025 р.

Презентація книги Лесі Літвішко в Зіньківській публічній бібліотеці: подія, що об’єднала серця зіньківців

 




         У стінах КЗ «Зіньківська публічна бібліотека» Зіньківської міської ради відбулася знакова культурна подія - презентація другої книги Лесі Літвішко «Зіньків і зіньківці у світлинах та нарисах». Захід проходив у затишному читальному залі бібліотеки, де зібралися шанувальники місцевої історії, поціновувачі краєзнавства та небайдужі до рідного краю люди.



         Провела зустріч провідний бібліограф Валентина Синіло, яка щиро й душевно представила видання та його авторку - Лесю Василівну Літвішко. Презентація книги стала чудовою нагодою для учасників згадати історію улюбленого міста, перегорнути сторінки минулого, відчути дух Зінькова через світлини й нариси, вміщені у книзі.


         Святкову атмосферу заходу доповнило музичне вітання від Анастасії Криштопи, учениці випускного класу Зіньківської музичної школи ім.Порфирія Батюка. Її виступ став справжньою окрасою зустрічі, надавши їй особливого тепла та гармонії.



         Зі словами вітань автору звернувся секретар Зіньківської міської ради Олександр Борисович Прокопенко, який вручив Лесі Василівні заслужену нагороду – свідоцтво від Національної спілки краєзнавців України про присвоєння звання почесний краєзнавець України.



         Про наукову та краєзнавчу цінність книги розповіла Марія Петрівна Левковська, наукова співробітниця Гадяцького історико-краєзнавчого музею. Своїми враженнями поділився також Сергій Миколайович Максименко, який підкреслив актуальність досліджень, викладених у виданні. Багато теплих слів отримала автор книги від присутніх у залі.





                                   




    Захід пройшов у теплій, щирій атмосфері вдячності, поваги й любові до рідного краю. Книга Лесі Літвішко стала не просто черговим краєзнавчим виданням, а справжнім свідченням любові до Зінькова та його жителів, залишаючи глибокий слід у серцях усіх, хто прочитає книгу.